Ndeshje me dyer të mbyllura nga koronavirusi, Skënderbeu merr vendimin për biletat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Klubi i Skënderebut ka vendosur që t’i mbajë të vlefshme biletat e takimit me Kukësin për ndeshjen e radhës të kampionatit pas njoftimit të Federatës Shqiptare të Futbollit se ndeshjet e sotme do të luhen me dyer të mbyllura.

Ky njoftim i FSHF-së erdhi pas vendimit të qeverisë për anulim deri më 3 prill të çdo aktiviteti sportiv, pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në vendin tonë.

Përmes një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, Skënderbeu ka bërë me dije se këto bileta do jenë të vlefshme për takimin e radhës.

“Si pasojë e situatës së krijuar, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që takimi i javës së 26-të ndaj Kukësit të zhvillohet pa praninë e tifozëve. Sqarojmë tifozët të cilët kanë blerë biletë për takimin e sotëm se bileta do të jetë e vlefshme për ndeshjen e radhës në kampionat! Faleminderit për mirëkuptimin, KF Skënderbeu”-thuhet në postimin e Skënderbeut./Fjala.al/

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV