Koronavirusi/ Berlusconi ‘vë dorën në zemër’, dhuron 10 milionë euro për spitalet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Silvio Berlusconi, ish –kryeministri italian ka dhuruar 10 milionë euro për rajonin e Lombardisë, në mënyrë që të përballohet situata dhe kriza që ka shkaktuar Covid-19.

Mediat italiane shkruajnë se paratë e dhuruara do të shkojnë për të realizuar një repart me 400 shtretër të terapisë intensive për Milanon, e cila është në emergjencë.

Italia ngelet një nga vendet më të prekura, pasi aty numri i personave që kanë humbur jetën ka shkuar në 2,158.


Të fundit

Kur e pamundura bëhet e mundur

Nga Josif Papagjoni Sazan Goliku (emri letrar i Pandeli Koçit) është shkrimtar i njohur në fushën e letrave. Të shumta...

Ministri Peleshi thirrje homologëve të NATO-s: Vëmendje më të madhe për Kosovën që është në të drejtën e saj

Në ditën e dytë të takimit të ministrave të vendeve të Aleancës në Bruksel, udhëheqësit politikë diskutuan edhe për bashkëpunimin NATO-BE. Në kuadër të këtij...

Pamje të rënda/ Përplasje e përgjakshme mes policisë dhe një grupi në Greqi, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Greqi, me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e shtatë të tjerëve, gjashtë prej...

BUKURIA NË KRYQ…

“Heqja e nudo-s nga galeria kombëtare” e shkrimtarit FARUK MYRTAJ ESE PIRRO LOLI Faruk Myrtaj në prozën e tij të shkurtër e të gjatë dallohet nga...

U largua me ‘Fuoristradë’ pasi përplasi e mori zvarrë viktimën, arrestohet autori i aksidentit të rëndë në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar një 33-vjeçar, pasi është autor i një aksidenti me vdekje të ndodhur katër ditë më parë. Në pranga ka rënë...

Lajme të tjera

Web TV