72-vjeçari lë amanetin e çuditshëm, kërkoi të varrosej bashkë me…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Liderit tradicional afrikan, Tshekede Pitso i është dhënë lamtumira në një mënyrë shumë të veçantë.

Ai u varros brenda makinës së tij Mercedes Benz.

72-vjeçari i ndjerë, u dërgua në vendin e tij të prehjes i veshur në kostumin e tij të preferua të bardhë, me duart mbrapa timonit të makinës.

Më pas, drejtuesit e funeralit e vendosën makinën Mercedes të vitit 1980 në varr, i cili ishte gërmuar enkas për madhësinë e makinës.

Biznesmeni i cili ishte babai i 6 fëmijëve u nderua me një ceremoni zyrtare, pranë shtëpisë në Afrikën e Jugut.

Liderit afrikan i jepet një lamtumirë unike, e varrosin me Benz-in e tij

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV