“Faleminderit që shërove gjyshin tim”, mesazhe mirënjohjeje për mjekët e Infektivit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas shumë ditësh intensive në Spitalin Infektiv ku shihje ambulanca që sillnin njerëz të cilët dyshoheshin për Covid-19, duket se sot ka rënë një qetsi. Këtë mesditë Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 6 raste të reja, një shifër kjo e ulët nga ditët e mëparshme.

Në gardhin rrethues të Spitalit infektiv që tregon ndalimin e personave jo të autorizuar, është varur një banderolë e re. Në një çarçafë të bardhë  janë varur disa mesazhe falenderuese ndaj stafit mjekësor.

‘“Të falenderoj nga zemra që shërove gjyshin tim…”, thuhet në një nga mesazhet e vendosura në banderolë.

Në 24 orët e fundit janë testuar 182 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 6 raste të reja me COVID-19. Deri në këto momente janë testuar 2753 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 383 raste. Betejën me këtë sëmundje e kanë humbur deri tani 22 qytetarë, megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të personelit shëndetësor.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV