test

Dezinfektohen deputetët/ Ja si hyjnë në Kuvend me maska dhe doreza-VIDEO  

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur ditën e sotme si asnjëherë më parë. Deputetët janë rikthyer në Kuvend kur koronavirusi ka krijuar një situatë të vështirë për Shqipërinë dhe shumë vende të botës.

Gjatë hyrjes në Kuvend deputetëve dhe ministrave iu është matur temperatura  dhe janë dezinfektuar nga ekipi mjekësor.

Të pajisur me maska dhe doreza vënë, ata futur në sallë ku janë ulur me një distancë prej 1.5 m larg njëri-tjetrit.

Seanca e sotme plenare do të zgjasë vetëm 2 orë, ku do të diskutohen 24 nisma ligjore. Gjatë seancës së sotme pritet të miratohen disa ndryshime në Kodin Penal që parashikojnë ndëshkimin e atyre që thyejnë të gjithë rregullat e koronavirusit.

Të fundit

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të mundshëm. Disa prej tyre janë...

Lajme të tjera

Web TV