test

Basha tregon se si fitohet lufta ndaj koronavirusit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë Demokratike ka përsëritur sërish idenë e tij se vetëm me anë të testimit mund të arrihet që të identifikohen të infektuarit me koronavirus.

Përmes një statusi në Twitterin e tij Basha shkruan se testimi masiv është rruga e vetme për të fituar betejën ndaj koronavirusit dhe për të dalë nga kriza që ka prodhuar pandemia. Ndërsa falënderon SHBA-të për ndihmën e dhënë në luftën ndaj Covid-19.

“Mirënjohje SHBA & @USAmbAlbania për ndihmën kundër COVID-19. Falë saj, mundësohet rritja e testimeve & aktivizimi i zbulimit dhe mbikqyrjes së të infektuarve & kontakteve të tyre. Testimi është e vetmja mënyrë për të kuptuar përhapjen e virusit dhe projektuar rrugëdaljen nga kriza,”– shkruan Basha.

Të fundit

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lajme të tjera

Web TV