Bizneset nisin aplikimin për pagat punonjësve/Denaj: Ja kush përfiton

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja e Financave Anila Denaj gjatë një takimi me bizneset në qytetin e Lezhës, u bëri thirrje kompanive që të aplikojnë për pagat e punonjësve.

Teksa shoi se tashmë përfitimi është zgjeruar edhe për 32 mijë të punësuar të tjerë në bizneset e mëdha, të cilët janë larguar nga puna nga 1 Marsi deri më 17 Maj.

Duket se pas hyrjes në fuqi të vendimit të Këshillit të Ministrave, i cili gjobit me 50 mijë lekë bizneset të cilët nuk aplikojnë që punonjësit e tyre të marrin pagën e luftës, situata e kërkesave të kompanive për këtë trajtim financiar është përmbysur.

Mësohet se deri më tani janë plotë 87% e ndërmarrjeve e kanë bërë aplikimin, Denaj bëri me dije se afati i fundit është data 5 Qershor.

 

 

gj.b/fjala.al

Të fundit

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Ish-kryeministri ‘non grata’ në SHBA, Minxhozi zbulon mesazhin e amerikanëve

Analisti Skënder Minxhozi, duke komentuar deklaratën e të ngarkuarit me punë të SHBA në Tiranë, David Ëisner, i cili tha se nuk i përgjigjet...

Analisti britanik bën paralajmërimin e frikshëm: Evropa të nisë përgatitjet për luftë

Shtetet anëtare të NATO-s në Evropë po përballen me një krizë të madhe – Rusia dhe Kina po armatosen me shpejtësi, me Moskën që...

Lajme të tjera

Web TV