“Për fëmijët kam mohuar shumë ndjenja dhe kënaqësi”, rrëfimi i Valbona Memës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Valbona Mema ka rrëfyer mbrëmjen e sotme vështirësitë e të qenit nënë e vetme.

E ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”, Valbona ka treguar se për fëmijët e saj ka sakrifikuar shumë ndjesi dhe kënaqësi të jetës, por është tepër e lumtur kur i sheh sa janë rritur.

Rudina Dembacaj: Si çdo nënë e vetme, kam bindjen se ke pasur shumë vështirësi, por unë e di që fëmijët ta kanë shpërblyer dhe janë miqtë e tu më të mirë. Si ja ke dalë për të qenë e tonifikuar në karrierë gjithashtu edhe një nënë e përkushtuar edhe pse e vetme?

Valbona Mema: Është shumë sakrificë, domethënë që as unë vetë nuk e di se si. Kur i shoh që janë rritur kaq shumë, them si ka mundësi?! E kam prishur gjumin tim, kam mohuar shumë ndjenja të mia, kam mohuar shumë kënaqësi që mund t’i marr jetës,  pra i jam përkushtuar totalisht atyre. Jam shumë krenare dhe e lumtur dhe e bekuar.

l.m/Fjala.al


Të fundit

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Lajme të tjera

Web TV