Liverpool në “Pole Position” për blerjen e Thiago Alcantara këtë verë

Shokët e skuadrës së Bayern Munich kanë përmendur në jo pak raste bisedat e Thiago 'duke folur pë largimin drejt Anfield Road'

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Skuadra kampione në fuqi e Champions League, dhe fityuesja e pritshme e titullit në Angli, do të jetë me të gjitha gjasat, dhe ajo që do marrë shërbimet e mesfushorit ofensiv Thiago Alcantara. Liverpool është tani në “Pole Position” për blerjen e Thiago Alcantara këtë verë, dhe këtë e pranojnë dhe në Bavari.

Shokët e skuadrës së Bayern Munich kanë përmendur në jo pak raste bisedat e Thiago ‘duke folur pë largimin drejt Anfield Road’ pasi futbollisti i Spanjës nuk do të rinovojë. Kontrata aktuale e spanjollit ndërkombëtar përfundon në verën e vitit 2021.

Lojtari i përfaqësueses iberike, marrëveshja e tanishme e të cilit shkon deri në verën e ardhshme kishte rënë dakord për kushte të reja me kampionët gjermanë pasi ata siguruan titullin e tetë radhazi të Bundesligës javën e kaluar. Sidoqoftë, sipas Bild, 29-vjeçari tani ka ndërprerë bisedimet me skuadrën bavareze, dhe shokët e skuadrës besojnë se ekziston një shans shumë i madh që ish-lojtari i Barcelonës mund të largohet këtë verë.

Jurgen Klopp është kuptuar se është një admirues afatgjatë i yllit me origjinë braziliane, dhe është i prirur ta sjellë atë në Premier League. Thiago do të kishte mundësinë e kthimit përsëri në Nou Camp, nëse dëshiron një rikthim në Spanjë.

Një klauzolë, e përfshirë në marrëveshjen e tij kur fillimisht u transferua në Allianz Arena në 2013, nënvizon se skuadra katalanase është në gjendje të blejë produktin e akademisë përsëri për vetëm 25 milionë Euro. Thiago ka luajtur 35 ndeshje për Bayern këtë sezon, duke shënuar tre herë në Bundesliga.

Të fundit

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Lajme të tjera

Web TV