I mbaron kontrata në fund të muajit, Gjasulën e duan në Fortuna Dyseldorf

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollisti Klaus Gjasula ishte lojtari më i mirë i këtij sezoni te skuadra e Paderbornit.

Ai ka treguar cilësi dhe shpirt gare në mesfushë, gjë që duket qartë edhe në rekordin e 17 kartonave të verdhë. Shqiptarit i mbaron kontrata me Paderborn në 30 korrik dhe duket se Dyseldorf e do atë me patjetër në radhët e veta.

Të dy këto klube ranë në Bundesliga 2, megjithatë këta të fundit duan të bëjnë një revolucion të madh në ekip dhe pritet largimi i plot 12 lojtarëve.

Trajneri Uwe Rosler po punon me klubin për të krijuar skuadrën e sezonit të ardhshëm dhe një nga dëshirat është edhe Gjasula, i cili është një lojtar që e njeh shumë mirë Bundesliga 2.

Futbollisti që tashmë i ka arritur të 30-tat do të ishte i lumtur nëse do të arrinte të qëndronte në Bundesliga 2 dhe pritet të nisë bisedimet për të firmosur me klubin, ku për gjysmën e dytë të sezonit u aktivizua edhe shqiptari tjetër Valon Berisha.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Si të shmangësh shpërqëndrimet dhe të kryesh gjithë detyrat e ditës në kohë rekord

Sa herë të ka ndodhur të mbetesh mbrapa me punët e tua e t’i shtysh për kushedi sa ditë,...

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin, i cili është ende pjesë...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Lajme të tjera

Web TV