Tashmë është zyrtare, Milot Rashica arrin akordin me Leipzig-un

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është arritur marrëveshja midis sulmuesit të Kosovës, Milot Rashicës me skuadrën e Leipzig.

Rashica do të largohet nga Werder Bremen-i këtë merkato, por do të vazhdojë të qëndrojë në kampionatin e Bundesligës gjermane.

Së fundmi është raportuar se sulmuesi ka arritur marrëveshje personale me Leipzig-un dhe dëshiron të kalojë te kjo skuadër për sezonin e ardhshëm.

Eksperti i merkatos Nicolo Schira, përmes një postimi në “Twitter” ka bërë me dije se Rashica ka dhënë dritën jeshile dhe tani pritet të bjerë dakord edhe klubi i Werder Bremen-it.

Këta të fundit duan minimumi një shifër prej 30 milionë eurosh për të lënë të lirë shqiptarin dhe nuk kanë ndërmend të bëjnë asnjë ulje.

Ky vendim e detyron skuadrën e Leipzig që të paguajë shifrën e kërkuar ose në të kundërt sulmuesi nuk mund të kalojë te ta.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në...

Kujdes! Nesër reshje intensive në të gjithë vendin! Mund të ketë vërshime të lumenjve

Parashikimi nga ekspertët e Instituti i Gjeoshkencave tregon se gjatë ditës së nesërme, datë 17.04.2024 parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët...

Ilir Meta prezanton ekipin e tij në Partinë e Lirisë

Ish-presidenti Ilir Meta, pasi shkarkoi Endrit Braillmarin, nga dy postet që mbante në Partinë e Lirisë, ka prezantuar ekipin e ri të punës. Ditën e...

Lajme të tjera

Web TV