Milkshake, quhet qeni më i rrallë një në 100 në botë (FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kafshët shtëpiake janë kthyer në trend kohët e fundit. Më i veçanti është ky qenush 17-muajsh, i cili ka sy të kaltër.

Me putra të vogla, një lëkurë të rrallë ngjyrë rozë dhe një bisht të kthyer, ai ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Shumë njerëz kur shohin këtë qenush mahniten nga pamja e tij dhe dëshirojnë ta bëjnë të tyren. Mirëpo, ndonëse kërkesat janë rritur, shumë pak kanë fatin ta kenë këtë racë, pasi ai mund të gjendet  një në 100 në botë. Prandaj të gjithë mundohen të shijojnë fotot e ëmbla.

Bo.ba/fjala.al

Të fundit

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi,...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Lajme të tjera

Web TV