Shuhet në moshën 82-vjeçare trajneri i njohur i volejbollit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Federata Shqiptare e Volejbollit ka njoftuar ndarjen nga jeta, në moshën 82-vjeçare, të trajnerit të njohur fierak, Todi Gjini. Ai për vite me radhë kontribuoi si sportist dhe trajner me KS Apolonia, ku me pasionin dhe punën e palodhur, drejtoi ekipin e djemve dhe vajzave dhe ishte shtylla kryesore e zhvillimit të sportit të volejbollit në qytetin e Fierit.

Sot është një ditë e trishtë për sportin fierak, që ka humbur një nga njerëzit më të apasionuar dhe të palodhur që ia kushtoi gjithë jetën sportit të volejbollit.

Federata Shqiptare e Volejbollit i ka shprehur, në emër të të gjithë komunitetit të këtij sporti në vendin tonë, ngushellimet e sinqerta familjes së Todi Gjinit. Po kështu, kanë qenë të shumta komentet dhe ngushëllimet për trajnerin e njohur në rrjetet sociale nga ish-sportistë, trajnerë, drejtues të sportit dhe sportdashës. Todi Gjini u nda nga jeta të mërkurën në mëngjes pas një sëmundjeje të pashërueshme.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Strehimi afganëve, diplomati amerikan falënderon në shqip vendin tonë: Shqipëria meriton mirënjohje të thellë nga SHBA

Diplomati amerikan Derek James Mitchell, ka falenderuar në shqip vendin tonë, pas pranimit të refugjatëve afganë në Shqipëri. Mitchell...

Biden pranon kolapsin në Afganistan: Situata u përkeqësua, përgjegjësi e imja t’i jap fund luftës!

Në një deklaratë për mediat nga Shtëpia e Bardhë presidenti i SHBA, Joe Biden tha se ai dhe ekipi i tij i sigurisë kombëtare...

Afganët në Shqipëri Braçe: Uroj që ato që kundërshtojnë strehimin të mos kenë mjekër e mustaqe

Zëvendëskryeminisrtri Erion Braçe ka publikuar një foto ku ka krahasuar Kabulin e vitit 1972 me atë të ditëve të sotme që është oushtuar nga...

Mbërrijnë 44 460 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Shfrytëzoni muajin e hapur të vaksinimi masiv

44,460 doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza” duke e çuar në 1,845,660 numrin e vaksinave të mbërritura në Shqipëri. Lajmi...

Ndodh në Tiranë! Policia “kap mat” çiftin e të rinjve duke bërë seks në makinë, përfundojnë në gjyq

Një situatë e pazakontë është regjistruar pak muaj më parë në Tiranë, histori e cila ka përfunduar në gjykatë. Një 31-vjeçar dhe një 21-vjeçare,...

Lajme të tjera

Web TV