test

“S’po shoh strategji në horizont”/ Mjekja: Mos po na lenë vërtet në dorë të Zotit?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mjekja Shqipe Saraçi shfaqet e shqetësuar lidhur me situatën e COVID-19 në vendin tonë. Sipas saj, nisur nga shifrat gjendja duket alarmante, por më e keqja është se nuk po shohim ndonjë strategji apo organizim të ri sanitar në horizont

Ndërsa shtron pyetjen “Mos po na lenë vërtet në dorë të Zotit?!”, mjekja bën apel për respektimin e masave.

Postimi i plotë:

E nisem me “Zoti na ruajt!” ket’ situaten e pandemise. Por duket se nuk jemi kerkund, as me hapsira spitalore, as me burime njerzore te specializuara, as me baze materiale! Duket alarmante, nisur nga shifrat. Kemi vdekje te moshave te reja dhe pa faktore risku. Me e keqja, nuk po shoh ndonje mase, strategji apo organizim te ri sanitar ne horizont. Vetem raportime ne shifra, te cilat nuk dihet sa te sakta jane, duke menduar qe numri i tamponeve eshte i kufizuar!
Mos po na lejne vertet ne dore te Zotit?!
Prandaj, kujdes maximal për veten miq. Ruani distancen, evitoni ambjentet e mbyllura, mbani maske!?

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Dorëheqja e Ceno Klosit/ Elidjana Çela drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve përkohësisht

Elidjana Çelaj është emëruar përkohësisht drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve, pas lirimit nga detyra të ish-drejtorit të përgjithshëm Ceno...

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë

Grafite me numrin 8.372 - që është numri zyrtar i viktimave të gjenocidit në Srebrenicë më 1995 - u vendosën  dje (14 qershor) në...

Sheshi ‘Skënderbej’ i zënë për Evropianin/ Ja ku do falen nesër besimtarët myslimanë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar besimtarët myslimanë se falja e Kurban Bajramit do të jetë në datën 16 qershor, ditën e diele, në...

Sokol Mëngjesi doli nga koma, reagon e motra: Sytë e tij u zgjuan nga një ëndërr e keqe

“U zgjua nga ëndrra e keqe” Avokati Sokol Mëngjesi  I cili ishtë në gjëndje kome prej 29 majit është zgjuar nga koma ndërsa vijon...

Zvicër/ 100 liderë botërorë mblidhen sot në përpjekje për planin e paqes në Ukrainë!

Njëqind delegacione do të marrin pjesë në Konferencën e Paqes për Ukrainën në Zvicër, duke përfshirë 57 krerë shtetesh dhe qeverish nga e gjithë...

Lajme të tjera

Web TV