Barcelona nxjerr fanellën e dytë për sezonin 2020-2021

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Barcelonës ka ardhur me një risi totale në fanellën e dytë që do të veshin katalanasit për sezonin e 2020-2021.

Lojtarët e Barçës do të mbajnë  një veshje që do jetë e gjitha e zezë dhe do ketë vetëm disa motive ari.

“Ngjyrat janë brenda” është slogani me të cilin ata kanë përshkruar këtë veshje,  pasi klubi mezi pret të tregojë se “zemra e tifozëve të Barças është Blaugrana, pavarësisht se çfarë duket nga jashtë”.

Kjo është hera e tretë në historinë e Barças që ata kanë zgjedhur një fanellë kryesisht të zezë, pas sezonit  2011-2012 dhe atij 2013-2014.

Simbol i klubit do të jetë tërësisht i artë, ashtu si të gjithë logot e sponsorizimit.

Këto fanella tashmë janë vënë në shitje dhe mund të blihen vetëm në dyqanet zyrtare të klubit të Barcelonës.

Ndërsa vetëm dy javë më parë, Barça prezantoi edhe kitin e saj të parë, i cili u prit shumë mirë nga tifozët e katalanasve./ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Manchester City mposht West Hamin dhe shpallet kampion për të 10-tën herë në histori

Manchester City fiton titullin e dhjetë kampion të Premier League si dhe të katërtin radhazi, duke shkruar historinë e...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardshme

Për javën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të qëndrueshme atmosferike si pasojë e aktivitetit të dy anticikloneve (periferia...

“62 fraktura në kokë”/ Robert Aliaj kujton tmerrin gjatë emigrimit në Greqi

Robert Aliaj Dragot, banori i ri i “Ferma VIP” ka folur për herë të parë për jetën e tij si emigrant në Greqi. Ai tha...

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qendrore, është rikrijuar në formë dixhitale, duke dhënë një ide se si...

OBSH publikon shifra alarmante: 10 mijë njerëz vdesin çdo ditë nga sëmundjet e zemrës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Lajme të tjera

Web TV