Pandemia në Kosovë, 181 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e fundit

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Situata e COVID-19 në Kosovë vazhdon të jetë kritike, ndërkohë që lajmi i mirë është se për 24 orët e fundit ka patur një rënie të numrit të viktimave.

IKSHPK-ja raporton se për 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 181 persona nga 463 teste të realizuara.

Rastet e reja pozitive janë nga: komuna Prishtinë 87 raste, komuna Prizren 13 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Lipjan 9 raste, komuna Drenas 8 raste, komuna Viti 8 raste, komuna Fushë Kosovë 7 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Graçanicë, Han i Elezit, Klinë, Kllokot, Malishevë, Mitrovicë, Skenderaj dhe Vushtrri.

Numri total i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 9.869 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë dhe tre pacientë të tjerë për shkak të COVID-19, duke e çuar në 303 numrin total të viktimave në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit, kanë fituar betejën me COVID-19 dhe 125 pacientë të tjerë duke e çuar në 5.480 numrin total të të shëruarve, kurse numri i rasteve aktive është 3.961.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Nëse kjo shenjë ju del në telefon, atëherë dikush po dëgjon bisedat tuaja

Nëse jeni përdorues iPhone dhe vëreni një pikë të vogël portokalli që shfaqet në pjesën e sipërme të ekranit,...

Rikthimi i tifozëve në stadiume/ Ministri italian i Sporteve zbulon risinë

Tifozët janë esenca e futbollit dhe ata po i mungojnë këtij sporti aq shumë sa i mungon uji shkretëtirës. Edhe pse Covid-19 vazhdon të...

Klaudia Pepa “i vë flakën” rrjeteve sociale, pozon e zhveshur në vaskë (FOTO)

Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa, ka pozuar e zhveshur. Në llogarinë e saj në Instagram me ndjekësit e ka ndarë një foto në të...

Kërkesat e Ligës, Meta: Krizë në të gjitha sektoret, qeveria të angazhohet për t’i rikthyer frymëmarrjen futbollit

Presidenti Meta përmes një statusi në facebook ka reaguar në lidhje me kërkesat e Ligës së Futbollit. Meta shtë shprehur se ka një krizë...

Habit Sharon Stone: De Niro është aktori që puth më mirë

Aktorja me famë botërore, Sharon Stone, ka treguar se në karrierën e saj 40-vjeçare, Robert De Niro ka qenë aktori që ka puthur...

Lajme të tjera

Web TV