UEFA shpall vazot, Astana, Karabagu, Makabi i Tel Avivit dhe Dinamo e Tbilisit, kundërshtarët e Tiranës

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Organizmi që qeveris futbollin kontinental, UEFA, ka përditësuar pak më parë edhe ndarjen e vazove për shortin që do të hidhet ditën e diel, në orën 12:00 për turin e parë eliminator të veprimtarisë më prestigjioze të klubeve të kontinentit, Ligës së Kampioneve.

Kampionia e Shqipërisë e Tirana e nis nga ky tur aventurën e saj kontinental dhe UEFA ka përzgjedhur katër kundërshtarë të mundshëm të bardhebluve në shortin që do të hidhet të dielën në Nion të Zvicrës. Dhe do të jetë një sfidë lindore ajo me të cilën do të përballen kampionët e Shqipërisë.

Kështu, janë kampionia e Kazakistanit, Astana, kampionia e Azerbajxhanit, Karabagu, kampionia e Izraelit, Makabi e Tel Avivit, dhe kampionia e Gjeorgjisë, Dinamo e Tbilisit, ekipet që do të jenë pengesa e bardhebluve në përpjekjen për të kaluar në turin tjetër të kësaj veprimtarie.

Në letër, të katërta janë favorite kundrejt Tiranës, por një sfidë me kampionen e Gjeorgjisë duket më e pranueshme që bardheblutë të shpresojnë për më tej. Kujtojmë që edicionin e kaluar Partizani u përball me azerët e Karabagut dhe ky klub tashmë është sërish një kundërshtare e mundshme për kampionen e Shqipërisë.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm. Në...

Balla flet i prerë nga Belshi: Hapja e listave është tashmë një fakt

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka qenë i pranishën ditën e sotme në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Belshit. Balla gjatë kësaj...

Shpërndanin heroinë në kryeqytet, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme në Kombinat 4 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Janë vënë në pranga Erjon Korteshi, Armand...

Kërcënoi se do vetëvritej me kallashnikov në shtëpinë e vjehrrit, policia jep detaje për arrestimin e 31-vjeçarit

Policia ka dhënë detaje në lidhje me arrestimin e Elton Metajt i cili gjatë natës shkoi në shtëpinë e vjehrrit të tj në Zhupan...

Eduart Grishaj surprizon me përzgjedhjen/Tinka Kurti i rikthehet kinematografisë

Regjizori shqiptar Eduart Grishaj ka surprizuar publikun me zgjedhjen e radhës në një prej projekteve të reja filmike që po xhirohet në Theth. Grishaj ka...

Lajme të tjera

Web TV