Video që u bë virale/ Qeni i bllokuar në makinë, momenti i shpëtimit nga kalimtarët

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Një qen i mbyllur brenda një makine u shpëtua nga një kalimtar, i cili shkatërroi dritaret e makinës duke përdorur një sëpatë.

Kalimtarët vunë re qenin duke lehur në vendin e pasëm të makinës në Parkun e Newbury në Berkshire, ku temperatura jashtë makine kishte arritur 35 °C.

Momenti i shpëtimit është filmuar nga njerëzit që kanë qenë në vendngjarje, videoja, e cila ka shënuar rreth 30,000 shikime në Facebook, tregon burrin që përdori sëpatën për të goditur dritaren e pasagjerëve për të shpëtuar qenin, ku me tre goditje bëri të mundur shpëtimin e tij, ai është falenderuar jo vetëm nga pronari i qenit, por dhe nga policat që ndodheshin aty.

Qeni tashmë është nën kujdesin e veterinerëve./Sa.Ka/Fjala.al

Të fundit

Pezullohet pegagogia në SHBA: Uroj që mbështetësit e Trump të infektohen me Covid-19 e të vdesin

Një profesore kolegji në SHBA është pezulluar pasi gjatë një ore mësimi online në internet deklaroi që shpresonte se...

Rruga ime

Nga Edison Ypi Te Rruga ime fjala më e sikletshme është "puna", zbavitja më e këndëshme është Fejsbuku, filmi më i bukur është telenovela, muzika...

39-vjeçarja humb jetën në klinikën private, procedohet mjeku dhe infermierja

Policia e Korçës ka proceduar në gjendje të lirë dy persona( me detyrë personel mjekësor) pasi akuzohen se nuk kanë respektuar protokollet mjekësore gjatë...

“Vijne nga lart në fluturim dhe më ulen në duar”, tenori i famshëm publikon videon: Ata duan më shumë dashuri!

Tenori i famshëm shqiptar Agim Hushi i cili jeton prej kohësh në Australi ka postuar ditën e sotme në facebook një video shumë interesante. Në...

Veliaj inspekton punimet/Dy shkolla dhe një kopësht i ri në “Don Bosko” (Video)

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë publike pamjet nga punimet e dy shkollave dhe një kopështi në kryeqytet. Këto shkolla të reja do të mbajnë emrin ...

Lajme të tjera

Web TV