Maguire i pafytyrë, rrahu policinë greke dhe shpiku historinë me shqiptarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kapiteni i Manchester United, Harry Maguire u shpall fajtor për katër akuza: sulm, abuzim verbal, sulm ndaj policisë dhe përpjekje për të korruptuar policin.

Ndaj Harry Maguire është marrë masa dënim me kusht me 21 muaj. Megjithëse ai nuk ishte pjesëmarrës në gjyq, babai i tij Alan mori pjesë në gjykimin që po zhvillohej në Greqi.

Maguie dhe miqtë e tij për më tepër e sajuan historinë se motra e tij ishte sulmuar nga gangsterë shqiptarë.

Ioannis Paradissis, avokati i policëve grek të cilët u sulmuan nga Maguire tha për mediat: Ai i ka fyer policët tanë dhe për më tepër ai së bashku me miqtë e tij i plagosi. Ata duhej të merrnin mjekim në spital pasi u rrahën brutalisht nga Maguire, vëllai i tij Joe dhe shoku i tyre.

Maguire dhe miqtë e tij më pas shpikën një histori se disa shqiptarë kishin sulmuar motrën e tij. Unë kurrë nuk kam dëgjuar mbeturina të tilla. Kjo është një përpjeke e turpshme për të mbuluar sjelljen e tyre të neveritshme dhe madje është racizëm për shqiptarët dhe fyerje për policinë greke.

Maguire është një rol model për shumë persona, ai duhet të kthehet në Greqi dhe të kërkoj falje autoriteteve helene.

Harry Maguire dhe vëllai i tij Joe u dënuan të dy pas përleshjes kaotike të javës së kaluar në Greqi. Ndaj Joe rëndojnë akuzat për sulm dhe përpjekje për ryshfet ndaj policisë greke./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

Lajme të tjera

Web TV