Ekskluzive/ Kukësi ‘ndez motorët’, lojtarët zbresin në fushë para sfidës me Wolfsburg

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot është dita e skuadrave shqiptare në Europë ku do të tentohet mrekullia pavarësisht vështirësisë së kundërshtarëve.

Më herët Teuta humbi me rezultatin 0-4 ndaj Granadas duke u eliminuar nga Europa League ndërsa Laçi është duke u përballur me Hapoel Beer Sheva që për momentin është me rezultatin 0-0. Megjithatë supersfida është rezervuar për në mbrëmje ku Kukësi do të gjejë përballë ‘ujqit’ gjermanë të Wolfsburg. Për verilindorët do të jetë një përballje tejet e vështirë duke marrë parasysh forcën e Gjermanëve. Por në skuadrën verilindore ndodhet një strateg si Skënder Gega, i cili i ka mentalitet fitues dhe do e hedhë skuadrën e tij në fushë me motivimin sikur të jetë një finale. Teksa na ndajnë ende disa minuta nga fillimi i sfidës, lojtarët e Kukësit kanë ndezur motorrët dhe kanë dalë në nxemje.

Fjala.al ka siguruar pamje ekskluzive nga stërvitja para ndeshjes e skuadrës shqiptare.

 

Pa.Va/Fjala.al


Të fundit

Vrasja e Xhuvanit/ Balla nga Librazhdi: Askush mos të bie pre e provokimeve

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Dardhë,...

Përdhunoi për 5 muaj rresht 15-vjeçaren me probleme mendore, si u pikas polici shqiptar

Zyrtari policor i Njësisë Rajonale në Gjilan, R.Sh., 56-vjeçar, dyshohet se për pesë muaj, në intervale të ndryshme kohore, ka sulmuar seksualisht një 15-vjeçare...

Belinda Balluku: Në 25 prill votoni patronazhistët më të mirë të Ballkanit

Kandidatja për deputete e PS-së, njëherazi ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ftoi qytetarët që të votojnë socialistët, pasi sipas saj ata janë ndryshe nga...

PS mbyll sot fushatën në Tiranë. Ceremonia nis me Luljeta Bozon: Votoni pa përjashtim më 25 prill, kjo qeveri na mundësoi vaksinat

Partia Socialiste ka nisur sot ceremonine e përmnbylljes së fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit për qarkun e Tiranës. E para që mori...

Napoletani qëllon me armë banakierin shqiptar dhe godet gruan brenda lokalit, arratiset me djalin 17 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në provincën e Reggio Emilia në Itali. Një 36-vjeçar nga Napoli qëndroi 6 orë në arrati para se...

Lajme të tjera

Web TV