Kryebashkiaku Gurma mban premtimin/ Publikon projektin që do të lehtësojë fluksin në Sarandë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Bashkisë Sarandë, Adrian Gurma publikoi projektin më të ri për këtë qytet.

Në rrjetin social Facebook, ai ka publikuar pamjet nga puna për ndëtimin e rrugës nr 1 Lëkurës – Kanali i Çukës, vepër në vlerën e rreth 462 milion lekë me TVSH, me një gjatësi 2.33 km gjerësi 11 m,gjerësi të brezit të kalimit të automjeteve 8 m, me trotuare në të dy anët,si dhe të gjithë elementët e tjerë të nevojshëm të infrastrukturës rrugore.

Ky investim do të jetë një ndihmë thelbësore për qytetin bregdetar në lehtësimin e trafikut gjatë sezonit turistik. Ndërkohë ky është një premtim tjetër i mbajtur nga kryebashkiaku Gurma që e ka premtuar gjatë fushatës elektorale.

Postimi i plotë:

“Është futur në proçesin e tenderimit dhe së shpejti pritet të fillojë puna për ndëtimin e rrugës nr 1 Lëkurës – Kanali i Çukës,vepër në vlerën e rreth 462 milion lekë me TVSH,me një gjatësi 2.33 km gjerësi 11 m,gjerësi të brezit të kalimit të automjeteve 8 m,me trotuare në të dy anët,si dhe të gjithë elementët e tjerë të nevojshëm të infrastrukturës rrugore.

Do të jetë një unazë panoramike e Sarandës,që lehtëson ndjeshëm fluksin e lëvizjes urbane kryesisht gjatë sezonit turistik,por që jep në të njëjtën kohë tjetër qasje,koncept e zhvillim për zonën ku ajo kalon.

I lumtur që po bëhet realitet një ëndërr e kahershme e banorëve,domosdoshmëri për qytetin,por edhe një premtim i bërë gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të 2019.

Premtime të mbajtura!”, shkruan Gurma.


Pa.Va/Fjala.al

 


Të fundit

10 mijë euro për të sjelljë balerinat nga Europa, denohet mashtruesi Francez

Një shtetas francez është dënuar nga Gjykata e Tiranës, me katër vite burgim, pasi kishte mashtruar se do të...

Braçe publikon memorandumin e SHBA për korrupsionin: E ka me të korruptuarit

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka publikuar një pjesë e memorandumit të SHBA për luftën kundër korrupsionit. Përmes një postimi në rrjetin e të tij social Facebook,...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron qëllohet me shuplakë, arrestohen 2 persona

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është qëlluar me shuplakë në fytyrë. Ai u afrua për të takuar mbështetësit, por befas një prej tyre i...

Rama marrëveshje me Hungarinë për njohjen e certifikatave të vaksinimit

Arrihet marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe një vendi anëtar të BE për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vanksinimit. Sipas ‘BalkanWeb’  Shqipëria dhe Hungaria...

Dolën jashtë funksionit/ Mediat Botërore rifillojnë punën

Të gjitha faqet e internetit në botë u bllokuan mëngjesin e kësaj të marte për shkak të një incidenti teknik që goditi “Fastly-n”, një...

Lajme të tjera

Web TV