Ylli i Barçës drejt Manchesterit? Reagon Koeman: Varet nga ne dhe lojtari

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Trajneri i Barcelonës , Ronald Koeman ka reaguar ndaj thashethemeve që e lidhin Ousmane Dembele me një transferim në Manchester United . Holandezi ka theksuar se ai ende mbështetet tek anësori francez dhe tani i takon lojtarit nëse ai dëshiron të largohet

Sipas thashethemeve të merkatos, United është në bisedime për të nënshkruar me Dembele në huazim për një sezon dhe shpreson të arrijë një marrëveshje para se afati i transferimeve të mbyllet më 5 tetor. Koeman reagoi ndaj spekulimeve mbi të ardhmen e francezit në një konferencë shtypi të mërkurën, duke u thënë gazetarëve se gjithçka varet nga klubi dhe lojtari.

“Dembele është me ne dhe siç e kemi parë javët e fundit unë po mbështetem tek si. Ai duhet të presë për të luajtur por po stërvitet mirë, duke u përmirësuar.”, theksoi ai.

Ylli i Borussia Dortmund , Jadon Sancho besohet të jetë ende objektivi i parë i United pasi ata kërkojnë një anësor të ri të djathtë, por Dembele me sa duket është identifikuar si një opsion alternativ pas një bllokimi në negociatat me klubin gjerman. Francezi u bë blerja rekord e klubit kur ai u transferua në Camp Nou nga Dortmund për 105 milion € në verën e 2017, por deri më tani nuk ka arritur të respektojë çmimin e tij.

Ai regjistron vetëm 75 paraqitje në të gjitha garat për Blaugrana mes një vargu çështjesh, dëmtimesh dhe gjithashtu është përballur me masa disiplinore në lidhje me pjesëmarrjen e tij në seancat stërvitore. Megjithatë, Dembele e ka ndihmuar Barçën të fitojë dy tituj në La Liga dhe Copa del Rey ndërsa regjistroin 19 gola dhe 16 asistime.

Koeman shpreson që skuadra e tij të jetë gati në këtë prag të sezonit të ri. Ai pret shtimin e një ose dy lojtarëve shtesë para afatit të transferimit, me mbrojtësin e Ajax, Sergino Dest që do të jetë i pari.

Lexo edhe :  Analiza/ A është diktator Edi Rama?

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Jennifer Aniston: Të mos votohet Kanye West për president!

Aktorja e njohur amerikane, Jennifer Aniston, ka kërkuar nga fansat që të mos e votojnë Kanye West në zgjedhjet...

Dua Lipa rikthehet në Londër me look-un e ri

Ajo kohët e fundit kaloi disa muaj me të dashurin e saj Anwar Hadid në vendlindjen e tij në Sh.B.A., pasi pandemia e COVID-19...

E dashura e Brad Pitt, Nicole Poturalski shihet së bashku me bashkëshortin, ata e pranojnë ‘martesën e hapur’

Në faqet rozë është komentuar mjaft shumë modelja e njohur gjermane, Nicole Poturalski. Kjo ka ardhur si rrjedhojë e lidhjes me aktorin Brad Pitt, por...

Manastirliu takon mjekët e Infektivit: Nuk ka kolaps të sistemit shëndetësor, Covid nuk është lojë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një videoje nga spitali Infektiv i është përgjigjur akuzave të PD-së të cilat më herët deklaruan se sistemi...

Instagrami i fshin postimin Bebe Rexhës, arsyeja

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, pak ditë më parë shpërndau në rrjetin social Instagram një video që e kishte realizuar në TikTok. Bëhet...

Lajme të tjera

Web TV