Kafja me limon, receta më e dobishme kundër dhimbjes së kokës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dhimbja e kokës është një problem shumë i shpeshtë dhe që të gjithë, kemi vuajtur prej saj, të paktën njëherë. Pjesa më e madhe përdorin ilaçe qetësuese për dhimbjen, ndërkohë që ekziston një zgjidhje shumë më e thjeshtë.

Bëhet fjalë për kafen me limon, një pije e thjeshtë për tu përgatitur dhe me rezultate shumë të kënaqshme.

Kafeina ka veti të cilat luftojnë shtrëngimet e shkaktuara nga dhimbja e kokës dhe migrena. Për këtë arsye, shpesh kafja përdoret si ilaç qetësues.

Praktika e kombinimit të kafesë dhe limonit vjen nga tradita dietike kineze, e cila dallon për përdorimin e shumë ilaçeve natyrale. Përgatitja e kafesë me bazë limonin, është vërtetë e thjeshtë.

Pasi të keni bërë kafen gati, qoftë në shtëpi apo me ekspres, hidhni një lugë e gjysmë limon dhe trazojeni para se ta pini. Idealja është që të shmanget përdorimi i sheqerit apo ëmbëlsuesve të tjerë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV