Shtyhet sërish hapja e kufirit/ Greqia vendos masat bllokuese me Shqipërinë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Greqia shtyn sërish masat kufizuese me Shqipërinë, për shkak të situatës së pandemisë.

Kufijtë me shtetin grek për shtetasit që udhëtojnë nga Shqipëria në drejtim të vendit fqinj, do të zbatojnë kufizimet ekzistuese, deri më 8 nëntor.

Lajmin e ka dhënë ambasada greke në Shqipëri.

“Mbi bazën e të dhënave epidemiologjike, masat kufizuese që zbatohen sot për personat që udhëtojnë nga Shqipëria drejt Greqisë mbeten në fuqi deri më 8 nëntor”, shkruan ambasada greke në një postim në rrjetet sociale./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Arti në zi/ Shuhet në moshën 87-vjeçare regjisori i njohur Muharrem Fejzo

Regjisori i njohur Muharrem Fejzo ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 87-vjeçare nga Covid-19. Lajmin e trishtë...

Efektet globale të pandemisë së Covid-19, a do të ketë më shumë apo më pak lindje?! Ja çfarë parashikohet

Pandemia mund të ulë numrin e foshnjave në shtetet e pasura. Ndoshta, edhe më tepër në vendet e varfra. Kur Kampala hyri në karantinë për...

Parashikimi i motit për sot

Mbrëmjen e djeshme Dardha e Korçës u zbardh nga reshjet e dëborës. Ditën e sotme mbi vendin tonë, sipas Meteoalb, do të mbizotërojë një...

Angelina Jolie i rikthehet filmave, por jo si aktore

Aktorja dhe producentja e dashur e filmave, Angelina Jolie do të jetë sërish pjesë e tyre por këtë herë si regjisore. Jolie do të drejtoje...

Horoskopi, 22 nëntor 2020

Dashi Dita e diel vjen me përfitime që përfshijnë një këndvështrim tjetër të botës, si dhe ju sjell një ndjenjë rehatie, në një gamë të...

Lajme të tjera

Web TV