Kryemadhi: Kemi bërë dhe gabime pa dashje, bindni farefisin të votojë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ditën e mërkurë i ka kërkuar falje qytetarëve për gabimet që sipas saj i ka bërë padashje.

Në një bisedë me banorët e Dermenasit në Fier, Kryemadhi tha se duhet të kërkojë falje pasi ka bërë edhe gabime pa dashje.

“Në fakt ne kur vijmë që takohemi me banorët flasim gjithmonë sa keq është por duhet të kërkojmë ndonjëherë dhe falje sepse padashje kemi bërë gabime dhe padashje nuk kemi qenë të vëmendshëm gjatë gjithë këtyre gjërave të mrekullueshme kur banorët i kanë ruajtur me vite të tëra për mos u dëmtuar. Ndërsa politika me indiferencën e saj jo vetëm që nuk i ka ruajtur por i ka shkatërruar më tej”, u shpreh Kryemadhi.

Më pas, kryetarja e LSI-së, ftoi të gjithë qytetarët që tu bënin thirrje krushqinjve e çdo njeri në farefis për të votuar. Kryemadhi tha se do të kishte dëshirë që të votonin LSI-së, por mjafton që të mos votojnë kryeministrin Edi Rama.

“Nuk ka rëndësi se për kë forcë politike votojnë. Ne do të donim që të na votonit LSI, por mjafton që të shkojnë dhe mos të votojnë Rilindjen e Edi Ramës, por të votojnë çdo forcë politike, çdo kandidat politik, i cili i përfaqëson ata. Vetëm kështu, ne mund të ndryshojmë realitetin, vetëm kështu ne mund t’i bëjmë njerëzit që të kuptojnë dhe vetëm kështu ne mund të rikthejmë besimin në demokraci”, theksoi ajo.

Kryetarja e LSI ka nisur përgatitjet për fushatën e zgjedhjeve të vitit 2021. Para pak ditësh ajo zhvilloi një takim edhe me gjimnazistët e LRI-së.

Pa.Va/Fjala.al

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV