Shpërthim me eksploziv / Vlonjatit i vendosin lëndë plasëse në derën e banesës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një sasi me lëndë plasëse ka shpërthyer në ambientet e jashtme të një banese në Vlorë.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:16, në lagjen Hajro Çakërri.

“Në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit Xh.B., 69 vjeç, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Përgatitu të hash dynjanë”/ Rama paralajmëron kryebashkiaken: Mandatin e tretë e kam të lidhur aty

Gjatë prezantimit të programit të Rindërtimit kanë folur edhe kryebashkiakët e zonave që janë prekur ndjeshëm nga tërmeti. Një ndër...

Sërish lëvizje surprizë nga e majta/ Ish-kryetarja e PS së Tiranës, Blerina Gjylameti largohet nga kryeqyteti, ja ku do të kandidojë

Tashmë mund të konsiderohet si një lëvizje e përfunduar. Ish-kryetarja e PS së Tiranës Blerina Gjylameti nuk do të jetë më në listat e...

“Të dënohet”/ Grenell kundërshton ashpër Albin Kurtin për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

Ish-Emisari i Presidentit Donald Trump, Richard Grenell ka kërkuar nga administrata e Joe Biden që të dënojë deklaratat e Albin Kurtit për bashkim me...

Ishte e pranishme çdo ditë në ekranet televizive , Covid-19 i merr jetën kuzhinieres së njohur

COVID-19 i ka marrë jetën në moshën 80-vjeçare kuzhinieres së njohur kosovare Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka. Ajo ishte autore e librave të “1000...

Surpriza në Vlorë/ Dritan Leli ikën nga kryebashkiak drejt Parlamentit, ja kush e zëvendëson

Ditët e fundit të përgatitjes së listave për kandidatët për deputetë dhe duket se ka supriza. Edi Rama tashmë e ka shpallur se nuk...

Lajme të tjera

Web TV