E kishin kthyer bar-bilardon në vend droge dhe lojëra fati, pranga dy të rinjve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, ndërsa janë sekuestruar lëndë narkotike kokainë, kanabis dhe sende të tjera të kundraligjshme.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve E. M., 26 vjeç dhe M. Gj., 22 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Arrestimi i tyre erdhi si rezultat i informacioneve tw marra nga policia se në një bar-bilardo kryhej aktiviteti i kundërligjshëm kriminal në fushën e shitjes së lëndëve narkotike dhe organizimi i lojërave të palejuara, menjëherë kanë organizuar punën për dokumentimin e plotë të këtij aktiviteti.

Si rezultat, gjatë kontrollit të bar-bilardos në pronësi të shtetasit E. M. u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 37 gramë lëndë narkotike e dyshuar kokainë, një sasi lënde e dyshuar kanabis, një valixhe metalike me fisha (çipsa), 2 aparate celularë dhe disa qese plastike që shërbenin për ambalazhimin e lëndëve narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Kryemadhi mbledh LSI-në, prezantohet programi politik: Jemi kundër shpenzimeve të luksit

Teksa na ndajnë më pak se 90 ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, Lëvizja Socialiste për Integrim prezanton...

Punë për të burgosurit, për të herë të parë “fasoneri me burra”

  Të burgosurit do të punësohen në fasoberi , është ky vendim i ardhur si pasojë e marrëveshjes së arritur mes Ministrisë së Drejtësisë  në...

Rama ndërmjetësoi takimin , pas 5 vitesh rikthehen bisedimet turko- greke

Pas më shumë se 5 vitesh shkëputje, pala turke dhe ajo greke do të ulen sot në bisedime për të diskutuar në lidhje me...

Shkodra sërish nën ujë, 2500 hektarë tokë e përmbytur

Reshjet e shiut që kanë përfshirë vendin ka sjellë problematika në Qarkun e Shkodrës ku si pasojë janë përmbytur mbi 2500 hektarë tokë bujqësore. Bashkia...

Moti i keq, gjendja e akseve rrugore/ ARRSH: Vazhdon qarkullimi normal në të gjitha rrugët

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë një njoftim mbi gjendjen aktuale të rrugëve. “Informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare! Gjatë natës kanë vazhduar reshjet në të...

Lajme të tjera

Web TV