“Gëzofsh edhe 100 pranë nesh”, Aurela Gace uron nënën për ditëlindje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe ka uruar nënën e saj për ditëlindje. Në një postim të gjatë ne rrjetet sociale Aurela uron gruan e fortë, zemërgjerë, luaneshë që e lindi, e rriti dhe e edukoi: Gëzofsh edhe 100 ditëlindje pranë nesh ma❤ .

Ne, 3 fëmijët e tu, u rritëm nga një grua e fortë, e dhimbsur në të njëjtën kohë, zemërgjerë, luaneshë kur duhej ,e lirë në shpirt e në mendje.

Se kisha parë kurrë të qante në syrin tonë, derisa iku në emigrim vetëm 14 vjeç, vëllai i vetëm, me gomone ….e më vonë motra 15 vjeç… .vetëm atëherë e pashë të thyhej….
duhet të duronte pa i parë vite e vite , priste një telefonatë nga ata, një zë që u thoshte se ishin mirë.

Si mund të durojë kaq shumë zemra e nënës e prapë të gjejë forcë të japë e japë për gjithë njerëzit që e rrethojnë?

Përpjekjet për një jetë më të mirë vazhdonin. I mora këtu prindërit, të ishim bashkë. Pa e kuptuar se i ata ndiheshin të humbur…punën që kishin pas, ishte vështirë ta kishin po njësoj, familja e tyre nuk ishte më afër, rreth i të afërmve, i miqve nuk ishte më aty.

Unë isha fare e re e se kuptoja dot këtë ndryshim që ndodhte për ta. Ajo ishte mami-infermiere . Mbaja mend si fëmijë që binte dera me urgjencë e kur kishte ndonjë lindje të vështirë e megjithëse nuk ishte turni i saj, njerëzit që ishin në hall e kërkonin. Vonë e kam kuptuar sa e zonja ishte. Kishte të bënte me jetë njerëzish e ata e besonin.

Në Tiranë ishte vështirë të gjente të njëjtën punë, njësoj, e turnet e natës nuk ishin më të përballueshme. Punoi më vonë në konsultoren e fëmijëve, e sot ka shumë njerëz që më thonë se mami është kujdesur për fëmijët e tyre…ka shumë që më thonë se mami i ka pritur të vinin në jetë nga duart e saj. Unë ndihem shumë shumë krenare.

Ndërkohë ajo vazhdon rri pa gjumë kur sëmuret ndonjë nga vajzat e mija. Përkushtim nga ato që japin vetëm gjyshet. E palodhur për të më ndihmuar, në çdo situatë.

Mami, të duam shumë. Jetofsh e gëzofsh sa më gjatë me ne. Jam krenare që jam rritur nga ti ❤❤❤❤❤❤❤❤, shkruan Aurela në komentin e gjatë dhe shumë prekës në Facebook dhe Instagram./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV