Kryeministria i përgjigjet Bashës: Fli dhe mos bëj politikë me shëndetin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtuesi i zyrës së shtypit në Kryeministri ka reguar ndaj kreut të PD-së Basha lidhur me kontratën për sigurimin e vaksinës nga Shqipëria.

Përmes një publkimi në rrjetin Tuiter, Endri Fuga I thotë Bashës të mos bëjë politikë me shëndetin, ndërsa shprehet se vendet e rajonit nuk kanë siguruar ende vaksinën.

Zoti Lulzim kur ti fle Edi Rama vazhdon punon, kurse ti edhe kur punon fle! Maqedonia e Veriut, Mali Zi, Kosova s’kanë siguruar ende asgje, ndërsa Serbia e nisi me vetëm 5 mijë doza! Fli zoti Lulzim dhe mos bëj politikë me shëndetin e me vaksinën në gjumë”, shprehet Fuga.

Më herët kreu i PD Basha e cilësoi të vonuar sigurimin e një kontrate prej 500 mijë dozash të vaksinës Pfizer, ndërsa tha se Serbia dhe Maqedonia e Veriut e kanë nisur vaksinimin.


Të fundit

Tornado e fuqishme godet shtetin/ Erërat marrin gjithçka që u del përpara, ka viktima

Të paktën një person ka humbur jetën dhe mbi 60 të tjerë janë lënduar, pasi dy tornado të ndryshme...

Themeluesi i PD nuk ndalet me akuzat për Bashën: Tur turpi, sillen sikur humbja…

Zenel Hoxha, themelues i degës së parë të PD në Tiranë në 1990 që ka kërkuar që në krye të herës dorëheqjen e kreut...

Brenda tuneleve të vdekjes së Hamasit, nga ku bëhen kontrabanda e armëve dhe sulmet ndaj Izraelit (Foto)

Në një luftë të pabarabartë për shkak të kapaciteteve të ndryshme të armatimit, militantët palestinezë janë përpjekur të gjejnë mënyra të ndryshme për të...

E rëndë/ 17-vjeçarja vritet me thikë nga një 15-vjeçar, konflikti nisi në rrjetet sociale

Një vajzë 17-vjeçare humbi jetën, pasi u godit me thikë dje në Ivry-sur-Seine, një zonë në jug të Parisit. Raportohet se autor i dyshuar...

“300 euro për person”/ 21-vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për kalimin kufitar 7 emigrantë të...

Lajme të tjera

Web TV