Kryemadhi: Unë dhe Iliri shkruanim letra, tani dashuri me mesazhe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ishte pasditen e sotme në qytetin e Fierit ku zhvilloi një takim me disa të rinj në kuadër të fushatës për zgjedhjet e 25 prillit.

Gjatë diskutimit, Kryemadhi tha se të rinjtë sot janë bërë asocialë për shkak të dixhitalizimit.

“Sot në kuadrin e ndryshimit dhe dixhitalizimit të cdo gjëje ka sjellë edhe një lloj, janë bërë të rinjtë asocialë, tani unë me Ilir Metën kemi pas shkruar letra dashurie, por tani, ka shkuar çdo gjë me mesazh, edhe dashuria është vetëm elektronikisht. Nuk mund ta kthejmë çdo gjë dixhitale. Ne na duhet të socializojmë rininë dhe nuk vjen thjesht duke u përfshirë në projekte politike, por në vendimmarrje” tha Kryemadhi.

Të fundit

Celibashi thirrje subjekteve politike dhe kryebashkiakëve: Plotësoni detyrimet e përcaktuara, 30 ditë fushatë

Teksa na ndajnë 73 ditë nga dita e zgjedhjeve të 25 prillit, kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi vjen më...

Cilat janë vendet me numrin më të lartë të të infektuarve dhe vdekjeve si pasojë e koronavirusit?

Që kur u regjistrua për herë të parë në fund të vitit 2019 në Kinë, Covid-19 është përhapur në të gjithë botën dhe është...

Tentoi të përdhunonte 20-vjeçaren, flet xhaxhai i 44-vjeçarit: Po piu një gotë raki, atë punë ka

Policia e Lushnjes arrestoi një 44-vjeçar ditën e djeshme, pasi tentoi të përdhunonte një 20-vjeçare. Sipas informacioneve, Besim Hysllari shkoi në shtëpinë e të resë...

Masat nuk mjaftojnë, Alimehmeti: Të mbyllen baret dhe transporti publik

Masat e reja shtrënguese për uljen e infektimeve në popullatë nuk janë të mjaftueshme. Epidemiologu Ilir Alimehmeti propozon mbylljen për disa javë të transportit...

“Jam mërzitur”, Ish-politikani për pandeminë: Kam 11 muaj që nuk kam pirë një kafe jashtë shtëpisë…

Politikani i njohur i PS, Namik Dokle, i tërhequr në fakt prej kohësh nga jeta politike, ka zgjedhur të ndajë me miqtë e tij...

Lajme të tjera

Web TV