“PD-së i kanë rënë kolonat e shtëpisë” Topalli flet për “përçarjen e së djathtës”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim” thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet me Lulzim Bashën kandidat për kryeministër.

Sipas Topallit, në vend që të ndodhë bashkimi i partive të djathta “ka ndodhur përçarja e të djathtës. PD-së i ka rënë kolonat e shtëpisë”.

“Nuk ka gjë më të rëndësishme për mua se të shoh të djathtën bashkë. Ka kohë për ta bërë këtë, nëse do të gjenim një kandidat të pakorruptuar”, thotë Topalli duke theksuar se populli ka alternativa më të mira se 3 udhëheqësit e partive kryesore.

“Nuk kemi pse të ngelemi peng te tre emrat që me çdo kusht duan të jenë në krye të qeverisë. Nuk ka pse të jetë domosdoshmërisht kryetari i partisë, kryeministër. Në Gjermani është zgjedhur 3 ditë përpara, kryetari i CDU-së por si kandidat për kancelar ata po mendojnë të gjejnë një tjetër emër. Në vendet ku nuk mbizotëron korrupsioni dhe ka racionalitet mendohet për të ardhmen e vendit dhe jo të kryetarit. Mendoj se ka ardhur momenti të bëjmë diçka edhe në Shqipëri”.

Ndërkohë, vetë kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, prezanton si pikën më të fortë të saj faktin që është e pakorruptuar. “Në karrierën time politike, gjithë këto vite, asnjëherë nuk jam përfshirë në asgjë korruptive”, thotë ajo.

Topalli etiketon drejtpërsërdrejti kryetarin e Partisë Demokratike kur thotë se nuk ka në drejtimin e partisë nuk ka respektuar rolin e tij. “Gjatë mandatit të parë të opozitës, në parti ka pasur debate për mënyrën si nuk po bëhej opozita, por të paktën kishte brenda deputetë të vërtetë. Kur deputetët bënin betejë të vërtetë, kryetari i tyre, jo vetëm që nuk i udhëhiqte por merrej me çështje familjare, merrej me një kat shtesë apo me probleme të tjera të agjendës ekonomike.

Të fundit

Adoleshenti i merr jetën nënës 32-vjeçare, e qëlloi me 6 plumba pas darkës me mikeshën e saj

Një adoleshent 14 vjeç është akuzuar për vrasjen e një nënë të re 32-vjeçare teksa ajo po shkonte në...

“Më vjen keq për përçmimin dhe përgjegjësinë”/ Brataj: Po na shajnë me libër shtëpie…

Kreu i urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë një reagim në rrjetet sociale, ku u përgjigjet disa nga pyetjeve në drejtim të bluzave të...

Pesë muaj pas bebit të 5, dyshja e njohur bëhen me një fëmijë tjetër

Familjes së Alec dhe Hilaria Baldwin i është bashkuar një tjetër bebush, pesë muaj pasi erdhi në jetë djali i tyre Eduardo “Edu” Pao...

Rikthimi i fushës së “Air Albania”/ Tomorri: Optimist se do të jetë gati për eleminatioret e 2022

Punimet për rikthimin e fushës së stadiumit “Air Albania” po vijojnë intensivisht gjatë muajve të fundit, ndërkohë që së fundmi kemi hyrë në një...

Kamerat e sigurisë nxjerrin skandalin/ Ambasadorja dhunonte prej muajsh punonjësen e saj

Ambasadorja e Filipineve në Brazil, është shkarkuar nga detyra pasi u zbulua se prej muajsh kishte ushtruar dhunë ndaj ndihmëses së saj. Këto sulme janë...

Lajme të tjera

Web TV