Moti i keq në 48 orët e ardhshme, mbyllen kufinjtë detar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe anijeve të peshkimit, bazuar në parashikimin e kushteve hidrometeorologjike për 48 orët e ardhshme.

Në 48 orët e ardhshme parashikohet erë e fortë. Anijet pasagjere të transportit ndërkombëtar detar nuk janë pezulluar. Në datën 24.01.2021 në orët e para të ditës do të ketë një përmisim të lehtë në drejtimin Veri-VeriPerëndim por do të përkeqësohet përsëri në drejtimin Jug-Jugperëndim me kushtet e mëparshme

Në bazë të parashikimit të kushteve hidrometeorologjike për 48 orët e ardhshme në Portin e Vlorës dhe jashtë saj do të jenë si më poshtë: Era dhe deti në drejtimin Jug-jugperëndim forca 5-6bft 10-15m/s brenda gjirit të Vlorës; Jashtë gjirit të Vlorës: Era dhe deti në drejtimin Jug-jugperëndim forca 6-7bft deri 8bft 15-25m/s jashtë. Janë pezulluar të gjitha mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit.

Anijet pasagjere të transportit ndërkombëtar detar nuk janë pezulluar! Në datën 24.01.2021 në orët e para të ditës do të ketë një përmisim të lehtë në drejtimin Veri-VeriPerëndim por do të përkeqësohet përsëri në drejtimin Jug-Jugperëndim me kushtet e mëparshme. Përmirësimi i kushteve hidrometeorologjike për mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit do të jetë në datën 26.01.2021 ora 06:00”, njofton kapiteneria.

Të fundit

Franca kufizon vaksinën antiCovid të AstraZeneca-s për moshën mbi 65 vjeç

Autoriteti shëndetësor francez ka thënë se vaksina antiCOVID e AstraZeneca duhet t'u jepet vetëm njerëzve të moshës nën 65...

Shkuan për të arrestuar shfrytëzues fëmijësh, vriten dy agjentë të FBI dhe plagosen tre të tjerë

Byroja Federale Hetimeve, FBI, ka konfirmuar se dy agjentë saj u vranë dhe tre të tjerë u plagosën mëngjesin e së martës ndërsa zbatonin...

Shuma marramendëse që marrin konkurrentët e “Për’puthen” për një “giveaway”

Opinionisti i “Për’puthen Prime”, Meridian Camaj, është një nga personat që gjithmonë ka folur troç në lidhje me këtë reality show. Ai ka folur...

Financial Times: Ballkani hedh sytë nga Rusia dhe Kina për vaksina!

Ndërsa mllefi ka përfshirë Bashkimin Europian për vonesat lidhur me procesin e vaksinimit kundër koronavirusit, Serbia ka ecur shpejt dhe ka arritur shkallën më...

“U ndava nga burri”/ Befason gazetarja Erjona Rusi: Prej 6 muajsh jam në lidhje me Florin (Video)

Erjona Rusi dhe Flori Gjini, dy moderatorët e emisionit Shqipëria LIVE në Top Channel, kanë ‘tronditur’ sot ndjekësit e tyre me një deklaratë ‘bombë’. Përmes...

Lajme të tjera

Web TV