Kërcënohet dhe denigrohet presidentja e Kosovës Vjosa Osmani

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Faton Peci, këshilltari i presidentes në detyrë të Kosovës Vjosa Osmani bën me dije se kjo e fundit është kërcënuar me jetë.

Ai shkruan se reagimi ndaj presidentes ka kohë është i ashpër, duke shtuar se Osmani tashmë e ka kaluar fazën e kërcënimeve dhe se çdo përpjekje për ta frikësuar është e kotë.

Reagimi:

Fushata e egër kundrejt u.d. Presidentes ka qe nje kohe te gjate qe po percillet edhe me kercenime me jete.

Të gjithë ata që po tentojnë t`i drejtojnë shtizat kah ajo, në fakt po i kthejnë kah vetja. Zonja Osmani është politikane që e ka kapërcy stadin e kërcënimeve dhe tendencave për denigrim.

Zonja Osmani për qytetarin e thjeshtë është personifikim i guximit e konsistencës, ndaj çfarëdo përpjekje për ta frikësuar apo kërcënuar është e kotë!

Ajo ende guxon dhe sërish do të guxojë!

 

 

Të fundit

Rusia miraton vaksinën e tretë anti-Covid, është ‘Covivax’

Ministria Ruse e Shëndetësisë, ka miratuar një vaksinë të tretë kundër Covid-19. Bëhet fjalë për ‘CoviVac’, e realizuar nga...

Dy të rinjtë u bënë milionerë në kohë pandemie, por…

Dy zviceranët, Jascha Rudolphi dhe Luca Steffen gjetën mënyrën të bëjnë para gjatë pandemisë. Ata janë bërë milionerë gjatë valës së parë të pandemisë duke...

Parashikimet nga 21-22 deri më 28 shkurt

DASHI: Po vijnë ditë kaotike. Disa mund të fillojnë nga e para. Nesër hëna do të jetë disonante. Priten ngadalësimet në punë. DEMI: Momente të forta agjitacioni....

Ndërron jetë në moshën 53-vjeçare Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja

Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, Artur Sula ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare. Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë dhe të afërmit...

Në kërkim për plagosjen e rëndë të 65-vjeçarit, arrestohet 42-vjeçari në Pogradec

Policia ka arrestuar një 42-vjeçar në Pogradec, pasi ishte shpallur në kërkim për 'Plagosje e rëndë me dashje". Pas një konflikti për motive të dobëta,...

Lajme të tjera

Web TV