I vënë flakën burgut, të dënuarit nuk durojnë më masat antiCovid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Më shumë se 100 të burgosur kanë marrë kontrollin e një burgu në St. Louis të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke i vendosur zjarrin qelive dhe hedhur objekte nga dritaret e katit të katërt të ndërtesës.

Trazirat nisën në orët e para të mëngjesit në qendrën e korrektimit në St. Louis City dhe autoriteteve të zbatimit të ligjit iu deshën më shumë se 7 orë për të rivendosur rendin.

Një oficer mbeti i plagosur, ndërsa ekipet e zjarrfikësve nxituan për të shuar zjarret që të burgosurit kishin filluar.

Një zyrtar i lartë i St.Louis bëri me dije se 115 të dënuarit që protestonin ishin jashtëzakonisht të dhunshëm dhe të pabindur.

Ai pretendon se incidenti i dhunshëm mund të jetë nxitur nga kundërshtimet që të burgosurit kanë nga kufizimet e vendosura për shkak të pandemisë, të cilat u kanë ndaluar vizitat dhe ndërprerë seancat gjyqësore.

Të fundit

“E futëm vajzën në furrë, menduam se vdiq”/ Flet shqiptarja simbol i eksodit të Kosovës

Së fundmi në Bllacë të Hanit të Elezit është përuruar ‘Muri i Kujtesës’, në qendër të së cilit qëndron...

I burgosuri largohet nga vendi i qëndrimit, kapet në flagrancë në Poliçan

Një 29-vjeçar është arrestuar pasi u kap jashtë vendit ku vuante dënimin. Burimet zyrtare bëjnë me dije se i riu ka shkelur masën e...

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 10 mijë punonjës në 1.214 biznese u mbështeten me paga lufte

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa na ndajnë 11 ditë nga zgjedhjet...

Ushqimet që duhet të shmangni gjatë Ramazanit

Arsyeja pse ndihemi të rraskapitur gjatë Ramazanit janë orët e gjata të qëndrimit pa ngrënë. Gjatë kësaj periudhe, individi përjeton lodhje sepse metabolizmi ngadalësohet....

Përmbyset anija nga moti i keq, humbin jetën 6 persona dhe zhduken disa të tjerë

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në...

Lajme të tjera

Web TV