Prostituta shqiptare tërhiqet zvarrë dhe goditet 5 herë me thikë, autori e vret në mes të ditës teksa ajo po priste klientët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prostituta shqiptare qëllohet për vdekje me thikë në mes të ditës në Itali, teksa ajo po priste klientët në trotuar. Ajo quhet Luljeta Heshta dhe është 47 vjeç.

Vrasësi e ka thirrur atë, pastaj e ka ndjekur, ku më pas e ka qëlluar 5 herë me thikë për vdekje. Kjo ngjarje ka ndodhur në mes të ditës në Pedriano, midis San Giuliano dhe Melegnano, ndërsa disa kalimtarë ishin dëshmitarë të ngjarjes.

Autori është larguar dhe është në kërkom nga policia. As arma e ftotë e vrasjes nuk është gjetur akoma. Gruaja për të paktën dhjetë vjet ndodhej në Itali dhe ishte mjaft e njohur në zonën ku ajo po ushtron prostitucionin për disa kohë. Ajo u sulmua në rrethrrotullimin, në hyrje të rrugës për në Pedriano, një fshat i San Giuliano Milanese, në një zonë, si Binasca dhe rruga për në Pedriano, ku prostitucioni në rrugë është i zakonshëm.

47 vjeçarja nuk arriti t’i shpëtonte sulmuesit të saj i cili e tërhoqi zvarrë për tokë dhe e goditi vazhdimisht me thikë në këmbë dhe shpinë, duke e lënë atë duke vdekur në tokë.

Të fundit

Të pikturosh me fjalën

Kujtim Mateli

E trishtë/ Nuk fitoi dot betejën me Covid-19, ndërron jetë gazetarja e njohur shqiptare

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, Anila Dushi. Gazetarja e njohur nga Shkodra nuk ka mundur që të fitojë betejën me virusin. Dushi është...

Lajme të tjera

Web TV