Kandidimi i Tom Doshit/ Yuri Kim flet për një emër tjetër: Mund ta them në fund të ditës së sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim është pyetur nga gazetarët edhe për apelin e saj që partitë politike të kandidojnë figura të pastra në zgjedhjet e 25 prillit. Ajo tha se kjo nuk duhet bërë për ambasadat, por për votuesit shqiptar, ndërkohë që paralajmëroi edhe diçka të rëndësishme që do të japë sot pasdite, lidhur me këtë çështje.

Pyetje: Ju keni publikuar dokumentin kur flitet për emrin e Tom Doshit, po në Durrës, a ka ndonjë deputet që nuk duhet të kandidojë në zgjedhje?

Yuri Kim: Jam në bisedim për një çështje që është shumë e rëndësishme dhe në fund të ditës mund të them diçka edhe për këtë gjë.


Të fundit

Rama nxjerr fotot nga mbërritja e avionit të parë në Kukës: Me këmbë të mbarë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto pasditen e sotme nga mbërritja e avionit të parë në aeroportin e Kukësit,...

New York, reshjet intesive të shiut shkaktojnë përmbytje të mëdha

New York është përfshirë nga reshje të shumta të shiut, duke shkaktuar përmbytjet më të mëdha në 80 vitet e fundit. Reshjet kanë shkaktuar...

Varianti Delta, Manastirliu: Kemi sinjale të pazakonta, mostrat do të dërgohen në Gjermani

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se kemi sinjale që varianti Delta i COVID të ketë mbërritur në Shqipëri. “Në Institutin e Shëndetit...

Përmbyset mjeti me dru në Korçë, humb jetën Drejtori i Shërbimit Pyjor

Një aksident tragjik është shënuar në afërsi të fshatit Dushar në zonën e Lozhanit, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Një mjet tip...

Kryebashkiaku Veliaj takon mikun e madh të shqiptarëve

Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka nisur ditën e sotme duke takuar një mik të madh të shqiptarëve. Bëhet fjalë pikërisht për Wesley Clark, Gjeneralin që...

Lajme të tjera

Web TV