“Do e bëj e të Saliut dhe të Liries”/ 69-vjeçari “sfidon” Berishën, shkon të bëjë vasinën kineze

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e sotme një i moshuar ka shkuar në sheshin “Skëndërbej” për të kryer vaksinën anti-Covid.

Ai gjithashtu ka “sfiduar” dhe ish-kryeministrin, Sali Berisha, i cili disa ditë më parë nëpërmjet një statusi në Facebook bëri thirrje që vaksina kizene nuk duhej të aplikohej tek personat mbi 60-vjeç.

“Do e bëj vaksinën. Patjetër edhe të Saliut edhe të Liries”, tha ai për “Top Channel”.

Ndër të tjera i moshuar tregoi se vuan nga 4 sëmundje dhe se në muajin janar e ka kaluar Covid-19, por frika e riinfektimit e ka detyruar që të shkojë pranë tendës për të marrë dozën e tij të vaksinës.

Sot shënohet dita e 6 e vaksimit masiv në Shqipëri, ku gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 13.010 vaksinime, ndërsa që nga nisja e procesit të vaksinimit nga 11 janari, në vendin tonë janë kryer 185.496 vaksinime.

Qeveria shqiptare ka siguruar deri më tani vaksinat Pfizer, AstraZeneca, ajo ruse Sputnik dhe ajo kineze Sinovac.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV