“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin me shkopinj bejsbolli ndaj një polici, i cili pak orë më herët kishte kontrolluar një lokal në pronësi të tyre për lojërat e fatit.

Burimet tregojnë se si vetë efektivi i prangosur tanimë, David Madani ka identifikuar njërin prej tyre në këtë grup ç’ka ka sjellë zbulimin e bashkëpunëtorëve të tjerë.

I gjendur vetëm dhe i veshur civil, pasi kishte përfunduar shërbimin dhe po kthehej në banesën me qira, drejt policit David Madani u afruan me shpejtësi dy automjete.

“Njëri porsche cayenne me xhama të zinj dhe tjetri Audi Q5, prej andej zbritën 6 persona me shkopinj bejsbolli në duar dhe u drejtuan drejt meje”, rrëfen oficeri.

“Mes tyre njoha Mir Fufin për të siguruar mbrojtjen nxora armën e shërbimit nga brezi, e mbusha dhe qëllova në ajër dy herë duke ju thënë mos u afroni, mos bëni gabim të afroheni. Ata pavarësisht thirrjeve, të acaruar më goditën”, shton oficeri i policisë.

Gjatë gjithë kohës që agresorët po e godisnin efektivin dhe që më pas rezultuan se ishin Nikoll, Rudolf dhe Gjon Fufi, sipas qëndrimit të tij , ai gjuajti tre herë të tjera në mënyrë të pavullnetshme dhe të pakontrolluar duke plagosur dy kolegët që gjendeshin me sherbim në afërsi të vendngjarjes si dhe njërin nga sulmuesit e identifikuar si Nikoll apo Mir Fufi. Dy policët e plagosur nga rikosheti janë Ilir Zeka dhe Flamur Lleja të cilët tregojnë se gjendeshin në distancë në çastet e përplasjes.

Pikërisht në dëshminë e tij polici i arrestuar për plagosje në kapërcim të mbrojtjes së nevojshme tregon se si paraditen e ngjarjes kishte qenë i planizuar me shërbim turni i parë në stacionin e Mamurrasit.

Lexo edhe :  Rama uron rivalët për titullin: Lum kush është edhe interist edhe socialist

“Rreth orës 9.30 me thirri shefi i stacionit i cili më tha se do shkojmë për kontroll. Së bashku me policin Ilir Zeka me mjetin shevrolet me mjetin policia 2118 u nisëm pas mjetit privat të shefit dhe u ndalëm në lokalin e Lek Fufit. Pasi hymë në lokalin kafe bilardo kontaktuam një person të quajtur Mir Fufi dhe i bëmë të ditur arsyet e kontrollit. Por ky shtetas debatoi me shefin dhe urdhëroi shoqërimin e këtij personi drejt postës”, thotë ai cituar nga Top Channel.

Pikërisht pasi ky person është liruar , katër orë më pas polici u sulmua dhe identifikoi njërin prej tyre i cili mbeti i plagosur në vend. Por ndërkohë ende nuk janë identifikuar tre personat e tjerë pasi polici që gjuajti me armë deklaron se ata ishin gjashtë.


Të fundit

Tentoi të kryente marrëdhënie me 13-vjeçaren, lihet në burg polici Kolë Kola

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për efektivin e policisë në Lezhë, Kol Kola....

28 hetuesit e BKH marrin zyrtarisht detyrën javën e ardhshme/ SHBA: Do të çojnë përpara Reformën në Drejtësi

28 kandidatët për hetues të BKH kanë përfunduar me sukses muajin e parë të trajnimit bazë dhe duke filluar nga java tjetër do të...

Sulm në shkollë, nxënësja e klasës së gjashtë qëllon tre vetë në SHBA

Episodi më i fundit i të shtënave që trondit SHBA-në, ka në qendër të tij një 12 vjeçare. Vajza e klasës kishte marrë me vete...

Detaje horror nga ngjarja në Elbasan/ Pasi e qëlloi me automatik, ish-polici tentoi t’i priste kokën të gruas

Të tjera detaje dalin në dritë nga krimi i rëndë në Elbasan, ku një ish-polic vrau me kallashnikov gruan e tij. Ngjarja ndodhi pranë Gjykatës...

“T’i heqim turpin Shqipërisë”/ Balla: Shkarkimi i Metës detyrim moral dhe kushtetues i mazhorancës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij në nga foltorja e Parlamentit e cilësoi si detyrim moral dhe...

Lajme të tjera

Web TV