“Meta interpreton Berishën”/ Lefter Koka rrëfen sulmet e Presidentit ndaj djalit dhe vëllait të tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti i konfirmuar tashmë në radhët e PS-së në Durrës, i cili mundi të siguronte votat për t’u futur në Parlamentin e ri të Shqipërisë, Lefter Koka ka deklaruar se Presidenti Ilir Meta nuk është larguar kurrë nga LSI, ndonëse gjatë këtyre viteve ka qenë Kreu i Shtetit.

Koka: Meta nuk është larguar kurrë nga LSI. Edhe Berishën e ri dhe të vjetër e kam parë, shoh edhe Metën që interpreton Berishën, por përveçse më kanë dhënë forcë më kanë bërë të punoj më shumë në këto zgjedhje. Në Durrës mandati im është i merituar, nuk ka rikthim mbrapa LSI do të shkojë drejt normalitetit të saj.

I pyetur se si është ndjerë në momentin që Presidenti i ka përmendur vëllain apo edhe djalin për sulme politike, Koka u shpreh se: “Meta ka marrëdhënie personale me tim vëlla dhe nuk e kuptoj se si në një ditë është me të dhe në një ditë kundër tij. Me tim bri s’jam ndjerë mirë. Të shohësh edhe një fëmijë si kundërshtar dhe ta kundërshtosh si armik është e pahijshme. Kam ndenjur me presidentin dhe s’do ta mendoja kurrë që t’i përmendja fëmijët”.


Të fundit

Sapo dolën nga seanca gjyqësore, burri 7 plumba nga kallashnikovi! Vret gruan, plagos avokatin dhe policin

Ish-polici Koço Buzo ka qëlluar më kallashnikov jo vetëm gruan e tij që e la të vdekur në vend...

Krimi në Elbasan/ Shënohet një viktimë dhe një i plagosur, identifikohet autori

Thellohet bilanci i krimit në Elbasan, ku një ish-polic vrau gruan e tij, ndërsa plagosi një person tjetër. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Gjykatës...

Detaje nga ngjarja në Elbasan, ish-polici ekzekutoi gruan para Gjykatës!

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të Gjykatës në Elbasan. Sipas Abcnews.al, të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Lajm i fundit/ Plas arma në Elbasan, qëllohet një person pranë Gjykatës

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në Elbasan. Nga informacionet paraprake mësohet se të shtënat kanë ndodhur pranë Gjykatës së...

Rihapja e çështjes së ‘Gërdecit’/ Mero Baze: Ky është shansi i fundit që Mediu të shkojë para drejtësisë

Gazetari dhe analisti Mero Baze ka reaguar lidhur me lajmin se është bërë kërkesa për rihapjen e çështjes së “Gërdecit” kundër ish-ministrin e Mbrojtjen,...

Lajme të tjera

Web TV