Berisha në ‘listën e zezë’ të SHBA/ Halit Valteri: Vetëm fillimi i Reformës në Drejtësi! Askush nuk është i paprekshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti Halit Valteri e konsideroi vetëm fillimin e Reformës në Drejtësi vendimin e DASH për ta shpallur ish-kryeministrin Sali Berisha ‘non grata’.

Nga foltorja e Kuvendit, ai tha se askush në Shqipëri nuk është i paprekshëm dhe se akuzat për korrupsion ndaj Berishës, janë një ftesë për aksion nga drejtësia.

“Ky është vetëm fillimi i asaj që trumbetohet si sukses i reformës në drejtësi. Nisi me cironka, zuri disa peshq dhe së fundmi në rrjetën e saj ra një peshkaqen. Askush nuk është i paprekshëm në këtë vend Akuzat për korrupsion nuk janë një ftesë për refleksion dhe debat, por ftesë për aksion që drejtësia të veprojë sa më parë. Ky është fundi i atyre që thonë se ky vend nuk bëhet, ky vend do bëhet dhe drejtësia do bëhet. Është fundi i pandëshkueshmërisë dhe fillimi i një epoke të re”, tha Halit Valteri.


Të fundit

Tentuan të ekzekutonin sapokthyerin nga Anglia, jepet masa e sigurisë për dy autorët në Berat

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat ka dhënë masën e sigurisë për 2 autorët e arrestuar për atentatin me armë...

“K*qet t’i jep natyra”/ P*rdhunimi i 15-vjeçares, plas protesta edhe në Fier kundër abuzimeve

Një protestë ka nisur në Fier kundër abuzimeve seksuale, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në një fshat në Mirditë ku u përdhunua një...

Punëtorët e shtëpisë “fundosin” Kim Kardashian: Sillej keq dhe nuk na ka paguar

Kim Kardashian është paditur nga 7 ish- anëtarë të stafit të kopshtarisë dhe mirëmbajtjes së shtëpisë së saj. Në padinë e tyre, ata pretendojnë...

Ekzekutimi i Everest Cakës/ Rrëfehet i shoqëruari nga policia, Mirjan Dedja: Familja e viktimës e di se nga e ka!

Mirjan Dedja Asllani, i shoqëruar disa herë në polici për të dëshmuar në lidhje me vrasjen e Everest Cakës në Elbasan, i bën thirrje...

Manastirliu: Me përmirsimin e situatës, do të mbyllim spitalet Covid në rrethe

Përmirësimi i situatës epidemiologjike në vend ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të vendosë mbylljen e pavijoneve Covid në spitalet Rajonale. Lajmin e dha...

Lajme të tjera

Web TV