Lista zyrtare/ Nga Basha te Kadilli, ja kush janë katër kandidatët për kryetar të PD-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që të zyrtarizojë si kandidatë për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Bashën, Edith Harxhin, Fatbardh Kadillin dhe Agroh Shehajn, duke skualifikuar kështu edhe Ibsen Elezin.

Pak më herët Kryesia e Partisë Demokratike nxorri jashtë gare edhe Admir Mulajn, Edmond Vrapin, Mirjan Jashanllarin dhe Sabri Hoxhën.

Kryesia votoi në unanimitet që të përjashtoheshin nga gara me arsyetimin se nuk janë anëtarë partie, nuk janë të regjistruar në regjistrin e simpatizantëve të Partisë Demokratike dhe se nuk kishin profil publik.


Të fundit

Lista zyrtare/ Nga Basha te Kadilli, ja kush janë katër kandidatët për kryetar të PD-së

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që të zyrtarizojë si kandidatë për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Bashën, Edith...

Kapet gomonia me mbi 500 kg hashash në Karaburun

Një gomone me mbi 500 kg hashash është kapur ditën e sotme në Karaburun. Gomonia është kapur në Gjirin e Arushes. Në përditësim...

Katër kandidatë të tjerë i shtohen garës për kreun e Partisë Demokratike (Emrat)

Janë zbuluar emrat e 4 kandidatëve të tjerë që kanë plotësuar formularët për të garuar në zgjedhjet e 13 qershorit për kreun e Partisë...

Shehaj “tremb” Bashën/ “Lumë” pëlqimesh dhe mbështetje në rrjetet sociale

Një kandidim surprizë që ka sjellë një kthesë të re në garën për kreun e opozitës është ai i deputetit të zgjedhur, Agron Shehaj. Shehaj...

Lajme të tjera

Web TV