Ekzekutimi i Everest Cakës/ Rrëfehet i shoqëruari nga policia, Mirjan Dedja: Familja e viktimës e di se nga e ka!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mirjan Dedja Asllani, i shoqëruar disa herë në polici për të dëshmuar në lidhje me vrasjen e Everest Cakës në Elbasan, i bën thirrje policisë të zbardhë ngjarjen, pasi duke e akuzuar padrejtësisht sikurse pretendon, po i shkatërrohet jeta atij dhe te familjes, dhe po futet në konflikt me familjen e viktimës.

Ai pranon se kishte miqësi me viktimën, porse nuk ka asnjë lidhje me ngjarjen. Mirjan Dedja shprehet se do të largohet nga Shqipëria, pasi këtu nuk gjen drejtësi. Mes të tjerash, ai rrëfen edhe detaje mbi ekzekutimin në Molembek të Belgjikës të Arjan Spahiut, djali i tezes së Everest Cakës….

Intervista e plotë:

Mirjan a keni patur ju njohje me shtetasin Everest Caka?

Po. Kam pasur njohje. Njohje shumë të gjatë. Kam jetuar me vëllain e Everestit, Noçen, në Spanjë, në Tarragona. Pasi e kanë vrarë Noçen në Spanjë, atëherë kam bërë letrat spanjolle dhe jam kthyer në Shqipëri.

Kohët e fundit a ishit takuar me Everestin, si në Spanjë apo edhe në Shqipëri?

Jo, unë jam takuar para 2 vitesh me Everestin ne Spille.

Në Spanjë kishit kontakte me të?

Jo s’kam patur kontakte fare me Everestin. Vetëm jemi përshëndetur, sa herë që jemi takuar në Elbasan.

Ditët përpara se të vritej keni kontaktuar me të?

Jo.


Të fundit

Ekzekutimi i Everest Cakës/ Rrëfehet i shoqëruari nga policia, Mirjan Dedja: Familja e viktimës e di se nga e ka!

Mirjan Dedja Asllani, i shoqëruar disa herë në polici për të dëshmuar në lidhje me vrasjen e Everest Cakës...

Manastirliu: Me përmirsimin e situatës, do të mbyllim spitalet Covid në rrethe

Përmirësimi i situatës epidemiologjike në vend ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të vendosë mbylljen e pavijoneve Covid në spitalet Rajonale. Lajmin e dha...

Tronditëse/ Çahet në mes rruga në Romë, bien brenda dy makina

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Romë ditën e sotme ku në mëngjes një rrugë është shembur duke krijuar një humnerë brenda së cilës...

KAS rrëzon kërkesën e PD për provat shtesë për qarkun e Tiranës

KAS ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për provat shtesë për Qarkun Tiranë. Mësohet se ky komision do marrë informacion nga kryqëzimi i të dhënave...

Nga Shqipëria dhe Kosova, dy pilotet ushtarake që bashkojnë SHBA dhe Shqipërinë në “Defender 2021”

Valdete Mehanja dhe Armela Murati janë dy pilotet që duket i kanë dhënë kuptimin e vërtetë qëlllimit të stërvitjes më të rëndësishme që zhvillohet...

Lajme të tjera

Web TV