Një ditë më parë u arrestuan 16 persona/ Kruja rrethohet sërish, çfarë ka pikasur Policia?

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vijon aksioni anti-drogë në rrethin e Krujës. Një ditë më parë uraportua se kanë rënë në pranga 16 persona dhe në kërkim janë shpallur 24 të tjerë.

Në kuadër të operacionit të koduar “Agimi”, të zhvilluar në zonat e Niklës, Halil dhe Arramerras të rrethit Krujë, për parandalimin e kultivimit të kanabisit,

Gjatë kontrolleve u sekuestruan 20 mijë rrënjë kanabis sativa, një laborator që shërbente për kultivim të bimëve narkotike me anë të ngrohjes me llampa, kubikë dhe fidanë canabis, 5 makina dhe prova të tjera materiale. Shërbimet e policisë kontrolluan sera, magazina, banesa e zona të pyllëzuara.


Të fundit

Një ditë më parë u arrestuan 16 persona/ Kruja rrethohet sërish, çfarë ka pikasur Policia?

Vijon aksioni anti-drogë në rrethin e Krujës. Një ditë më parë uraportua se kanë rënë në pranga 16 persona...

Persona non grata?

Nga Peter Lucas Nuk i lejohet hyrja në SHBA? Që kur kemi filluar t’u ndalojmë njerëzve të hyjnë në Amerikë? Kufiri ynë me Meksikën është...

Beteja e zgjedhjeve dhe fushata e kryetarit

Nga Plator Nesturi Partia Demokratike bëri të ditur se nga sot beteja për zgjedhjet e 25 prillit vijon në Kolegjin Zgjedhor. Lidhur më këtë përfaqësuesi...

Breshër dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Deri në orët e mesditës dhe pasdites, vendi ynë do të jetë me kthjellime të pakta dhe vranësira të shumta, të cilat do të...

Lajme të tjera

Web TV