test

Zyrtare: Inter prezanton trajnerin e ri, Simone Inzaghi firmos për dy vite me zikaltrit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Simone Inzaghi është trajneri i ri i Interit. Kjo u njoftua nga klubi zikaltër, i cili zgjodhi ish-trajnerin e Lazio për të zëvendësuar Antonio Conte. Kontratë 2-vjeçare për ish-sulmuesin, që ka zgjidhur mosmarrëveshjet e fundit burokratike me klubin bardhekaltër.

Në fund, ndjenja e të provuarit të një aventure të re mbizotëroi tek Inzaghi, pas një jete të kaluar në radhët e Lazio, përjetuar fillimisht si lojtar dhe më pas si trajner. Marrëveshja për rinovimin e kontratës skadonte në qershor, por nuk ishte e mjaftueshme për të larguar sirenat zikaltër…

Ja njoftimi i kampionëve të Italisë me këtë rast: “FC Internazionale Milano mirëpret Simone Inzaghi si trajnerin e ri të ekipit të parë. Trajneri ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me klubin tonë”.


Për trajnerin e datëlindjes 1976, një aventurë e gjatë filloi më 1999, kur, në moshën 23 vjeç u ble nga Lazio e Sven-Göran Eriksson, e cila më pas fitoi titullin e saj të dytë në histori. Më 2016 erdhi emërimi si trajner i ekipit të parë bardhekaltër, pas përvojës së fituar në ekipet e të rinjve. Ky “gradim” erdhi pas largimit të bujshëm të Marcelo Bielsa. Simone Inzaghi e bindi presidentin Lotito të “vinte bastin” përfundimtar mbi të.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV