Java nis me vranësira dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por nuk përjashtohet mundësia për reshje lokale.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 18ºC në 28°C dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 29°C.

Era do të jetë në drejtim Jugor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm, por nuk përjashtohen edhe mundësitë për reshje. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12°C në 20°C dhe në zonat e ulëta nga 14°C në 22°C.


Të fundit

Java nis me vranësira dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por nuk përjashtohet...

Rama uron ‘javë të mbarë’ me pamje të lagjes së re ‘Rilindja’ në Fushë-Krujë

Me pamje shumë të bukura, të bëra me dron, të lagjes së re rë rindërtuar në Fushë-Krujë, Kryeministri Rama ka zgjedhur të urojë të...

“Menaxheri ka lënë lekët në lloto”, zbardhet “grabitja” në një karburant në Durrës

Policia ka zbardhur “grabitjen” e djeshme të ndodhur në një karburant në autostradën Tiranë – Durrës. Sipas policisë, nuk ka pasur grabitje, por ngjarja është...

Vrasja në Shkodër/ Si nisi sherri për 4 mijë euro, ekzekutoi motrën dhe e la tre ditë të pajetë në banesë

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë, ku vëllai vrau motrën në lagjen “Ndoc Mazi” në Shkodër. Fabian Vuka 55 vjeç ka vrarë...

Vrasja e biznesmenit në Ksamil, fqinjët: Nuk u dëgjuan të shtëna por vetëm ulërimat e nënës

Nëna e biznesmenit Gramoz Memaj i ekzekutuar një natë më parë pranë në Ksamil ka qenë në banesë në momentin kur ka ndodhur ngjarja....

Lajme të tjera

Web TV