Holanda ‘bën detyrën’, triumfon pastër ndaj Maqedonisë së Veriut

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Holanda ka mposhtur me rezultat të thellë 3:0 Maqedoninë e Veriut, duke shuar kështu shpresat për të vazhduar aventurën në Euro 2020.

Holanda bëhet kështu skuadra e dytë, ashtu si Italia, që arrin tre fitore dhe kualifikohet si e para në Grupin C.

Për skuadrën e Angelovskit mbetet vetëm debutimi historik në një eveniment të tillë ndërsa nga 6 lojtarë shqiptarë vetëm Bejtulai mbeti pa luajtur asnjë minutë.

Ishte Depay që i dha avantazhin Holandës në minutën e  24’.


Të fundit

Demokrati nga Kukësi i shpreh dashurinë Berishës: Të kam në zemër, me ty deri në vdekje

Gjatë takimit të Berishës në Kukës, njëri prej mbështetësve të tij i ka shprehur dashurinë. Ai i tha Berishës...

CNN mbi “rusifikimin” e sistemit arsimor të Ukrainës: Nën tytën e automatikut ata…

Kur ushtarët rusë të maskuar plaçkitën shtëpinë e Ninës në Ukrainën verilindore në orën 6 të mëngjesit të një dite në fund të prillit,...

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës. Raportohet se dy turistët kanë...

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Lajme të tjera

Web TV