Të shtëna me armë zjarri: Dy të vdekur e 15 të plagosur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një natë tjetër e dhunshme është regjistruar në Çikago, ku mbetën të vdekur dy persona dhe u plagosën 15 të tjerë.

Tre burra “dolën nga një rrugicë dhe qëlluan me armë zjarri drejt turmës”, tha policia në një deklaratë.

Një femër u shpall e vdekur në Universitetin Mjekësor të Çikagos, pasi ishte qëlluar me armë zjarri në gjoks, tha policia.

Katër gra të tjera midis moshës 24-57 mbetën të plagosura dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë gjashtë burra të moshës 21-42 vjeç janë duke u trajtuar në spital për plagët që kanë marrë.

Sipas Departamentit të Policisë në Çikago deri më tani nuk ka asnjë të dyshuar dhe motiv për të shtënat.

 


Të fundit

Të shtëna me armë zjarri: Dy të vdekur e 15 të plagosur

Një natë tjetër e dhunshme është regjistruar në Çikago, ku mbetën të vdekur dy persona dhe u plagosën 15...

SHBA kërkon ndjekjen penale të luftëtarëve të ISIS, Blinken: Kjo situatë është e pajustifikueshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se ndalimi i rreth 10,000 luftëtarëve të Shtetit Islamik (IS) në kampet në Siri, ka çuar në...

Ermonela Jaho fiton çmimin e rëndësishëm në Gjermani

Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho nuk di të ndalet dhe së fundmi ka “rrëmbyer” një tjetër çmim të rëndësishëm. Ajo ka arritur të...

Asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë, 14 raste të reja në 24 orë

Kosova sot nuk ka shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. 14 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit. Po ashtu 12 pacientë kanë...

42-vjeçari në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në pikën kufitare të Hanit të Hotit 

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë. Falë bashkëpunimit të ZQK INTERPOL Tirana me Policinë Kufitare të Hanit të...

Lajme të tjera

Web TV