E rëndë në Durrës/ E reja ndërron jetë 5 ditë pas lindjes së djalit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ardita Muça, 29-vjecare, ka ndërruar jetë 5 ditë pas lindjes së fëmijës të dytë, vetëm një ditë pasi kishte dalë nga materniteti i Durrësi, në rrethana shumë të paqarta për familjarët e saj.

E reja ndërroi jetë të hënën paradite, ndërsa ishte duke pirë ujë. Të afërmit që kanë hapur dyert e mortit akuzojnë mjekët, ndërsa për të zbardhur vdekjen e të resë kanë bërë denoncim në polici dhe presin rezultatet e mjekësisë ligjore.

E reja lindi me operacion cezarian në datë 30 Qershor në spitalin e Durrësit dhe pas katër ditësh ka dalë nga spitali. Dje, pasi ishte takuar me motrën e saj, pasi piu ujë u këput e ra ne dysheme. Ndihmën e parë ja dha bashkëshorti, i cili e solli në jetë. Ambulanca mbërriti vone dhe pa pajisjet e duhura. Ekipi që erdhi në banesë bëri procedurën, por kërkuam që të vijë një mjek, pasi ata nuk ishin të përgatitur për paciente lehonë. Më vonë erdhi mjeku”, tregojnë të afërmit.

Më tej, ata sqarojnë se bombola e oksigjenit kishte mbaruar, ndërsa e reja në urgjencë kishte mbërritur me rrahje zemre, por mjekët ju kanë thënë se truri nuk funksionon pa oksigjen. “E keni sjellë vonë, na thanë mjekët”, tregojnë më tej të afërmit e të ndjerës, të cilët akuzojnë mjekët në lidhje me vdekjen e lehonës./BalkanWeb


Të fundit

E rëndë në Durrës/ E reja ndërron jetë 5 ditë pas lindjes së djalit

Ardita Muça, 29-vjecare, ka ndërruar jetë 5 ditë pas lindjes së fëmijës të dytë, vetëm një ditë pasi kishte...

U kapën me 4 ton drogë/ Prokurori kërkon 40 vite burg për 4 shqiptarët (Emrat)

Prokurori italian në Leçe kërkon plot 38.8 vite burg për katër shqiptarë të përfshirë në trafikun e sasive të mëdha të narkotikës drejt shtetit...

Me shpejtësi deri në 175 km/h, policia vendos mijëra gjoba, arrestohen shoferët tapë

Policia rrugore ka vijuar me kontrollet intensive në të gjithë vendin, duke përdorur radarë, dronë, alkooltestues, makina të paloguara, kamera dhe aparate fotografike. Gjatë kontrolleve...

Covid-19/ Rritet numri i rasteve të reja ditore në Shqipëri

Në 24 orët e fundit ka patur një rritje të lehtë të rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Autoritetet shëndetësore raportojnë se janë kryer...

Samiti Botëror i Partive Politike të Kinës/ Balla: Bashkëpunimi ekonomik midis dy vendeve është rritur

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka marrë pjesë në Samitin Botëror të Partive Politike me PK të Kinës. Përmes një postimi...

Lajme të tjera

Web TV