Frrok Çupi paralajmëron arrestimet e bujshme në Tiranë: Meta i pari nga peshqit e mëdhenj…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe u arrestua sot nga SPAK, nën akuzat për korrupsion në një tender me vlerë 24 milionë lekë, për ndërtimin e kanalit vaditës në rrethinat e Lushnjës.

Sipas analistit Frrok Çupi, “këta janë të korruptuarit më të vegjël”. I ftuar në emisionin “Top Talk”, Çupi thotë se “shteti nuk është më në duart e qytetarëve, por në duart e këtyre njerëzve të pushtetshëm”.

Kemi sot të korruptuarin më të madh të botës (Sali Berishën). Nuk është shpallur i tillë asnjë ish-President tjetër. Këtu janë aq shumë të korruptuar, sa mund ta vendosësh dorën te secili.
Krimi këtu është aq i rëndë, sa ne kemi hyrë në epokën e prangave. Duhet të kishim hyrë më shpejt. Kemi një sistem me politikanë shumë të këqinj, kemi njerëz që kanë qeverisur në mënyrë tragjike në vendin tonë, sa që dhe kriminelin e kanë lënë të bëhet më kriminel se sa ishte. E kanë lënë dhe hajdutin të bëhet më hajdut se sa ishte”.

Më tej, shprehet se “këta pushtetarë janë mpleksur aq keq me krimin sa nuk dalin dot më”.

Njerëz si Meta, Berisha etj e kanë lënë veten në duart e kriminelëve dhje tani nuk dalin dot. Vjedhja dhe krimi i qeveritarëve i ka çuar të krijojnë figurën e përbindëshit dhe tani nuk shpëtojmë dot”.


Të fundit

Frrok Çupi paralajmëron arrestimet e bujshme në Tiranë: Meta i pari nga peshqit e mëdhenj…

Kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe u arrestua sot nga SPAK, nën akuzat për korrupsion në një tender me vlerë...

Kryeministri Rama jep lajmin e madh: Shqipëria arrin 1 milionë vaksinime

1 milionë vaksinime janë kryer në vendin tonë që prej fillimit të këtij procesi. Lajmi i madh është konfirmuar mbrëmjen e sotme nga kryeministri Edi...

Balla uron Memli Krasniqin: PDK, parti me kontribut të veçantë në shtet-formimin e Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka uruar Memli Krasniqin për zgjedhjen e tij si Kryetar i PDK-së në Kosovë. Përmes një postimi...

Rama sërish kritika BE-së: Kosova duhet të ishte pa viza, ne dhe Maqedonia s’duhet të rrimë gjithë kohës në Zoom

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur sot te “Pallati i Brigadave” gjatë pritjes zyrtare për anëtarësimin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë në...

Pritja zyrtare/ Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, Rama: Fitore e shqiptarëve

Një pritje zyrtare po zhvillohet me rastin e anëtarësimit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit. Eventi ka bërë bashkë përfaqësues të trupit diplomatik të akredituar...

Lajme të tjera

Web TV