Tropojë/ U dëmtua duke ecur mbi shkëmbinj, policia dhe alpinistët transportojnë 10 km në krahë turistin bullgar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një turist bullgar është dëmtuar në bjeshkët e Vranit në Tropojë duke ecur mbi disa shkëmbinj. Policia dhe disa alpinistë nga Kosova i kanë ardhur në ndihmë.

Njoftimi i policisë:

Policia e Tropojës dhe disa alpinistë nga Kosova i vijnë në ndihmë turistit bullgar.

Një turist 46-vjeçar nga Bullgaria, duke eksploruar zonën e Lekbibaj, është dëmtuar duke ecur mbi disa shkëmbinj në bjeshkët e Vranit.

46-vjeçari ka njoftuar në ambasadë dhe ka kërkuar ndihmë, pasi nuk ecte dot për shkak të dëmtimeve të marra.

Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Policisë, të cilët janë ndihmuar edhe nga disa aplinistë nga Kosova.

Pas disa orë kërkimesh u bë e mundur gjetja e turistit bullgar, i cili është trasportuar rreth 10 kilometër në krahë, nga shërbimet e Policisë, së bashku me aplinistët, deri në vendin ku është bërë e mundur ulja e helikopterit në Lekbibaj.

Më pas turisti është transportuar me helikopter në spitalin e Tropojë, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Turisti bullgar ka falënderuar Policinë dhe alpinistët kosovarë që i erdhën në ndihmë duke i shpëtuar jetën.

Policia e Tropojës gjen rastin të falënderojë edhe njëherë alpinistët nga Kosova, të cilët bashkëpunuan me punonjësit e Policisë, për t’i ardhur në ndihmë turistit nga Bullgaria.


Të fundit

Tropojë/ U dëmtua duke ecur mbi shkëmbinj, policia dhe alpinistët transportojnë 10 km në krahë turistin bullgar

Një turist bullgar është dëmtuar në bjeshkët e Vranit në Tropojë duke ecur mbi disa shkëmbinj. Policia dhe disa...

Reagon nëna e 45-vjeçares që u vra me thikë nga bashkëshorti: Do të marr vetë hak

Një krim i rëndë tronditi 5 ditë më parë Krujën, ku Artan Ismalaja 51 vjeç, dyshohet se vrau me thikë brenda në makinë bashkëshorten...

Protestë e pazakontë në Gjermani, qindra femra dalin ‘topless’: Trupi im, zgjedhja ime! (Foto)

Një protestë aspak e zakonshme është mbajtur në Berlin. Qindra gra, kanë marshuar në rrugët e kryeqytetit gjerman, gjysmë të zhveshura për të kërkuar barazi...

E rëndë/ Infermierja i injekton benzinë mjekësore në vend të infuzionit, ndërron jetë pacienti

Infermierja kroate që injektoi benzinë mjekësore në një pacient në vend të infuzionit në Spitalin e Qarkut në Çakovec, po përballet me tetë vjet...

Euro 2020/ Sundon tregu i zi për biletat e finales së madhe, 30 mijë euro për të parë Itali-Angli

Interesimi i tifozëve anglezë për ta parë nga afër finalen e madhe në “Wembley” ndërmjet Anglisë dhe Italisë është i madh. Të gjitha biletat e...

Lajme të tjera

Web TV